Banci/Asigurari/Pensii/Alte Serv Fin

4.1

Evaluari companie ING Romania

O experienta foarte placuta deoarece personalul este foarte amabil si serviciile foarte rapide.

28.11.2017 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Colegi competitivi, entuziasmati, energici, activi.
Servicii de calitate.
Timpul de solutionare foarte redus .

Contra
Comunicarea interna dintre departamente trebuie eficientizata pentru rezolvari rapide.

O platforma noua pentru cominicarea dintre front office cu back office ar face munca mult mai usoara .

Full time - Ofiter clienti retail - Bucuresti

Am fost la un interviu de angajare pentru un program de training in departamentul financiar. In anuntul online informatiile erau foarte vagi, la telefon nu mi s-au dat detalii, asa ca am mers la interviu sa aflu mai multe. Nu am fost intampinata nici de doamna cu care am vorbit la telefon, nici de persoana de contact mentionata in e-mail. Am discutat cu o a treia persoana care mi-a zis ce activitati se desfasoara in acel departament, cate persoane sunt in echipa si lucruri generale despre companie. Acea doamna nu a stiut sa-mi spuna pe ce perioada se desfasoara trainingul, cate ore pe zi sau saptamana ar trebui sa lucrez si nici daca este training platit sau nu. Aceste informatii mi-au fost furnizate ulterior la telefon de o alta persoana. Per total experienta nu a fost prea placuta, desi toate doamnele cu care am interactionat (telefonic si fata in fata) au vorbit foarte frumos si au avut o atitudine foarte pozitiva.

15.11.2017 - Fost angajat Part time Util (14)

Pro
Toate persoanele pe care le-am vazut in companie erau tinere, pozitive, relaxate si gata sa ma ajute.
Locatia - aproape de statiile de metrou, tramvai, troleibuz, autobuz

Angajat de 12 ani in ING BANK ROMANIA

05.11.2017 - Angajat Full time Util (21)

Pro
O foarte buna rampa de lansare pentru job-uri viitoare

O companie cu o cultura IT foarte buna, lucrurile s-au mai schimbat in ultima perioada dar inca sunt multi oameni de calitate.

05.11.2017 - Angajat Full time Util (16)

Pro
- oameni deschisi
- orice idee este ascultata
- acces la executivi daca ai o idee mind blowing sau o problema de expus
- se incurajeaza ideile noi
- oameni de calitate
- se merge pe inovatie si pe digital, nu sunt proceduri invechite in care si pt. o zi de concediu trebuie sa completezi o cerere pe foaie

Great Organizational Culture

01.11.2017 - Fost angajat Full time Util (19)

Pro
Mediul de lucru, comunicarea la nivelul echipelor si departamentelor, evenimente corporate. Pachet de beneficii foarte bun.

Conecteaza-te cu ING Romania prin retele sociale
Locuri de munca ING Romania