Ipsos Romania

• Site: www.ipsos.com

Evaluari companie Ipsos Romania

Stres, ore suplimentare neplatite, lipsa de profesionalism.

26.07.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
La interviu, cerintele sunt usoare, trebuie sa ai cunostinte de baza din HTML, CSS, JavaScript, eventual jQuery.
Daca lucrezi pe tura de noapte, primesti un spor pe langa salariu. Deasemeni, primesti si tichete de masa.

Contra
In ceea ce priveste recrutarea sunt neseriosi. Raspunsul vine dupa mult timp, gen o luna sau doua.
Training-ul lasa de dorit.
Presiunea si stresul sunt la ordinea zilei.
Faci ore suplimentare foarte des, chiar daca nu din vina ta. Orele suplimentare nu sunt platite, iar pentru a fi macar compensate faci cerere. De multe ori, este respinsa.
O data la 4 luni, este organizata o sedinta cu echipa. La aceasta sedinta, iti arata de fata cu toti colegii cate corectii ai primit de la PM si clienti. Esti mustrat, fara a se tine cont ca acestea vin de multe ori din cauza stresului.
Marirea salariala vine o data pe an si este foarte mica.

Fiti mai seriosi cu potentialii candidati, nu degeaba pierdeti oameni pe banda rulanta.
Puneti mai mult accent pe pastrarea angajatilor actuali.
Nu va mai zgarciti la salarii.
Lasati-o mai usor cu deadline-urile, este destul de greu sa lucrezi pe 2-3 proiecte deodata, mai ales cand ai deadline la cel putin 1/3 peste cateva ore.
Respectati-va obligatiile fata de angajati in ce priveste orele suplimentare.

Full time - Associate Scriptwriter - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Un job perfect pentru studenti sau persoane fara experienta.

14.07.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Pachetul salarial este chiar ok, luand in considerare faptul ca sunt student si nu am avut o experienta de munca in momentul angajarii. Colectivul este tanar (19-35 ani). Programul flexibil este cel mai mare avantaj. Posibilitate de a lucra de acasa o zi pe saptamana. Posibilitate de a lucra din alt oras in care firma are sediul.

O experiența plăcută. Ai ce învața de la colegi, mediul plăcut.

07.07.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Colegii, programul , mediul

Un startup bun, un mediu de lucru imbatabil ... si atat.

06.07.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
O companie in care poti invita multe lucruri, in general specifice, de nisa - dar acestea nu ajuta pentru viitor.
Totusi, creeaza o baza; angajati cu varste intre 19-32 de ani.
-Work from home once a week. Un mediu de lucru relaxat, autonomie pe proiecte.
-ore suplimentare recuperabile in alte zile iar lucrul in zilele de sarbatoare se plateste dublu + 1 zi libera - this is cool!

Oferte care ti s-ar potrivi

E ok pentru un inceput de cariera.

02.07.2018 - Angajat Full time Util (5)

Pro
Mediu tanar, placut, posibilitati de avansare si relocare pe alte posturi interne

System Test Engineer
Respectarea timpului liber al angajatului , Un angajat fericit e un angajat productiv. Mediu de ...
Inginer sistem
Locatia aproape de metrou si confortabila.Cafeaua de calitate (este un plus). Atat.
Analist servicii clienti
-flexibilitate, colectiv tanar