IRES (Institutul Roman pentru Evaluare si Strategie)

Alte Servicii

• www.ires.com.ro

Evaluari companie IRES (Institutul Roman pentru Evaluare si Strategie)

Salariu mult prea mic, raportat la stresul mult prea mare. Un salariu mai decent ar motiva angajatii mai mult. La cat de mult castiga doar dintr-un sondaj politic (am citit in ziarul Gandul ca un sondaj politic se plateste cu 10.000 - 15.000 euro), ar avea de unde sa motiveze mai mult.
Nu ai voie cu telefonul in timp ce lucrezi, esti penalizat daca te prinde de 3 ori cu el. Se dau penalizari si pt cantitate, daca 3 zile la rand nu ai atins un anumit numar de chestionare, iti scade din salariu.

Se dau si bonusuri, dar nu ai sansa la acestea in fiecare luna, chiar daca meriti, pentru ca cel mai des primesc bonusuri colegii noi, in primele luni, pentru a fi motivati sa ramana. Dupa ce capeti vechime, esti cam dat la o parte. Si bonusul de angajatul lunii in proportie de 90% revine colegilor noi. Desi consider ca un angajat vechi ar trebui mai mult motivat si mai mult pretuit. E trist sa te laude supervizorul in fiecare luna ca aplici foarte bine chestionarele, ca nu ai greseli si tot cei noi sa primeasca bonusuri, ca sa ramana. Cand majoritatea celor care vin pleaca foarte repede.

04.03.2018 - Angajat Full time Util (14)

Pro
Colegii de varste apropiate

Contra
Salariu foarte mic - 935 pe 5,5 ore pe zi, si 1317 pt 8,5 ore pe zi

Cresterea salariului, aprecierea mai mare pt angajatii vechi care se straduiesc sa si pastreze acelasi interes si aceeasi motivatie. Bonusurile sa fie acordate pe merit, nu doar pt a motiva un angajat nou sa ramana, pt ca se simte asta luna de luna, si cred ca e mai greu sa pierzi un angajat vechi, valoros, dar dat la o parte si nemotivat sau nerasplatit de cate ori a meritat, decat unul venit de 1-2 luni.

Full time - Cluj-Napoca

Lucrez deja de cateva luni. Sunt multumita cu munca pe care o desfasor. Beneficiezi de training pentru fiecare proiect derulat pentru a nu avea probleme in aplicarea chestionarelor. Lucrezi cu oameni frumosi si stresul la munca nu reprezita deloc o problema.

15.11.2017 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Te ajuta sa te dezvolti personal si sa-ti dezvolti abilitatile de comunicare si de controlare a conversatiei, lucrezi cu oameni tineri si plini de viata, inveti lucruri noi, afli parerile oamenilor in legatura cu diverse subiecte si exista bonusuri pentru a fi motivat si din punct de vedere financiar sa muncesti si sa-ti faci treaba cat mai bine.

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in IRES (Institutul Roman pentru Evaluare si Strategie)

IRES este o companie cu un manager bun, relatia angajat-supervizor buna, dar salariile si beneficiile lasa de dorit.

28.10.2017 - Angajat Part time Util (20)

Pro
Cel care iti ia interviul iti este si supervizor
Interviu serios (durata : 1 ora)
Relatie buna angajat-supervizor

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

- diversitate de tehnologii folosite- atmosfera de lucru placuta- program flexibil
Ass Manager Departament
-discount 50% la articole, in limita a 2500 lei anual-prima de Craciun-trainning-uri in Austria, ...
- pachet salarial ok ( salariufix + bonuri de masa + bonusuri in vanzari)- colectiv tanar si super ...
QA Engineer
Accounts Receivable