iSense Solutions SRL

Alte Servicii

3.4
  • www.isensesolutions.ro

Evaluari companie iSense Solutions SRL

Neseriosi, nu inveti nimic, timp pierdut.

20.08.2018 - Fost angajat Part time Util (9)

Pro
-Accepta pe (cam) oricine e dispus sa faca "voluntariat" la ei

Contra
Eu am acceptat un internship pe Marketing Research. Ce am facut in schimb a fost Call Center. M-au bagat intr-un birou, m-au pus sa dau telefoane intreaga zi.
- Ora de venit la munca era una, ora la care se icepea treaba era alta. 3, 4 ore pe putin se stateau ascultand muzica, discutand despre nimic si band cafele. Apoi stateam overtime alea 3, 4 ore pana terminam ce aveam de facut.
- Am intrebat foarte clar la inceput daca este munca de birou. Mi s-a spus ca da. In doua saptamani mi-au pus o tableta in mana sa fac sondaje prin Bucuresti. Aia a fost ultima mea zi acolo.

Mai multa munca, mai putine cafele.
Si cand la interviu spui ceva, nu te intorci la 180 de grade a doua zi.

Part time - Marketing Intern - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

iSense Solutions SRL
Joi, 23 Aug 2018
Dragul nostru fost coleg/Draga noastra fosta colega,

Ne pare rau ca ai avut o experienta neplacuta in compania noastra. Iti multumim pentru feedback - ne dorim intotdeauna sa avem un feedback cat mai complet din partea celor care interactioneaza cu noi. Ne-ar fi placut tare mult sa avem aceasta discutie fata in fata, astfel am fi putut adresa nemultumirile tale si gasi o solutie astfel incat sa ai o experienta buna la noi.

Am vrea sa impartasim cu tine faptul ca munca de call-center sau de culegere de date pe teren este un lucru foarte valoros atunci cand vrei sa lucrezi in Marketing Research. Cei doi fondatori ai companiei iSense Solutions, Andrei Cânda si Traian Năstase, asa au inceput - au facut inteviuri pe teren si telefonice, atat in timpul facultatii, cat si in internshipuri sau primele joburi. A fost o experienta valoroasa si formatoare pentru fiecare dintre ei, si au construit mai departe cariere frumoase in acest domeniu.

Desigur, fiecare dintre noi poate alege ce experiente doreste sa aiba pentru a-si construi cariera, si intelegem perfect daca simti ca acest tip de munca nu ti se potriveste - ne-ar fi placut sa avem acest feedback in timpul colaborarii noastre.
Iti dorim mult succes in viitor in construirea carierei tale, si speram sa ai parte de experiente din cele mai bune in viitoarele tale joburi.

Cu prietenie,
echipa iSense

O echipa dinamica si familiala, intr-o companie cu potential foarte mare.

31.05.2018 Util (10)

Pro
Experientele de lucru ca stagiar la iSenseSolutions au fost foarte fascinante, deoarece mi-au oferit experienta suficienta pentru a avansa

O experienta cool din care am invatat foarte multe :)

02.05.2018 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Din punctul meu de vedere este una dintre cele mai bune experiente pe care le-am avut in relatia cu un angajator. Am avut parte de o echipa deschisa, dispusa sa ma invete, sa suporte avalansa de intrebari venite din partea unui intern (si chiar incurajand curiozitatea "de intern" ????) si sa ma faca sa simt ca pot sa fac fata oricarui challenge.

Am gasit oameni foarte profi care m-au ajutat sa ma dezvolt, sa-mi imbunatatesc skillurile si sa umplu golurile din cunostintele mele. Incepand de la manageri si pana la colegii de echipa, si nu numai, am gasit multa intelegere.

Experienta de internship m-a ajutat foarte mult sa realizez ca "Hard work eventually pays off" si ca daca vrei se poate. Si am apreciat ca si ei au investit la fel de multa energie ca si mine in procesul de invatare si in dezvoltarea mea ca viitor angajat al firmei.

P.S. Sunt inca aici, inca invat si inca ma ajuta.

O experienta placuta, colegii sunt simpatici si saritori.

12.04.2018 - Angajat Full time Util (13)

Pro
In primul rand cred ca e important de mentionat ca atmosfera este una relaxata, dar mediul de lucru este unul profesionist in acelasi timp. Asta este datorat colectivului bine legat ce s-a format, iar chiar si atunci cand vine un intern nou, este primit usor. Eu m-am integrat bine si pot spune ca mi-am facut chiar cativa prieteni in firma :))

In al doilea rand, proiectele pe care am lucrat au fost in general variate (de la chipsuri la masini), unele mai interesante, altele mai putin, dar overall diversitatea face bine. Deci nu este monotonie in munca facuta. Important de mentionat este ca in desfasurarea proiectelor propunerile iti sunt ascultate, oamenii care lucreaza aici sunt deschisi mereu la imbunatatiri.

Alte plusuri ar fi faptul ca exista o cantina si un Mega in cladire, deci mancare poti sa iti iei usor (si ieftin) de acolo.

Voluntariat curat si bataie de joc fata de tineri.

06.07.2017 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Nu exista partea pro despre aceasta companie sau ba da, la inceput, dupa te alunga cu motive penibile.

Locuri de munca Dremo Personaldienstleistung GmbH
Dremo Personaldienstleistung ...
Locuri de munca Dremo Personaldienstleistung GmbH
Dremo Personaldienstleistung ...
Train2Perform
Zi de fructe, program flexibil
Senior QA Tester
Decent as a start for your QA career.
posibilitatea de a avansa, orar flexibil
Dealer
Consilier digital