Kantar Millward Brown

3.5
  • www.millwardbrown.com

Evaluari companie Kantar Millward Brown

A fost o experienta ok.

21.08.2018 - Angajat Part time Util (9)

Pro
Programul meu a fost de 4 ore, ceea ce este suficient pentru inceput. Voi incepe prin a spune ca eu nu am avut experiente neplacute legate de aceasta companie. Asadar punctele pro ar fi:
-program flexibil, cu posibilitate de recuperare daca nu poti ajunge intr-o zi\
-supervisori draguti, inclusiv doamna care se ocupa de acte
-am primit adeverinta de practica cand am cerut, desi este important sa anunti inainte ca o vrei. am anuntat cu o saptamana inainte
-ti se asigura si cateva zile de concediu
-plata a fost corecta pana in acest moment, am primit chiar si un mail detaliat cu modul in care a fost calculat salariul
- primesti ajutor daca ceri si esti o persoana serioasa. numai eu stiu cat le-am zapacit pe fete cu diverse intrebari legate de chestionare etc.
-intelegere destul de buna
-instructaj inainte de proiect, destul de lung si explicit pot spune :))

Contra
nu stiu daca pot fi trecute neaparat la contra, dar fie
- exista posibilitatea in care tu iti faci un program dar esti sunat si intrebat daca ai putea veni in alt interval orar, insa bineinteles ai posibilitatea sa refuzi atata timp cat oferi niste motive, nu ceva precum nu pot ca nu pot, mi-e lene, n-am chef.
- pot exista cateva mici probleme cu timpul pe care il stai acolo. adica tu sa stai 4 ore si sa fie notat ca ai stat 3 ore si 45 minute si sa fie nevoie sa stai in plus un pic.
- mai au si persoanele care lucreaza acolo zile proaste, cand poate nu sunt 100% cu zambetul pe buze si gata sa te ajute cu fiecare mica chestie, dar pana la urma tot te ajuta.
Nici vorba de cuvinte urate sau tipete.
- posibilitatea de a primi bonus nu exista complet :)) adica este nevoie de putin mai mult, de mai mult timp lucrat in companie, o treaba impecabila si muuuult dar mult noroc cu oamenii de la telefon, de ei tine daca ai randament bun, daca raspund la chestionar sau nu. dar daca toata lumea ia bonus, compania cu ce mai ramane :))
-oportunitati de avansare mai greu, ca pana la urma lucrezi la call center
Singurul mare contra. OAMENII DE LA TELEFON. Fara respect si bun simt 0, de asteptat sa primiti injuraturi si arogante, dar asta nu tine de companie.
nu face nimeni ce vrea din tine atata timp cat spui ce crezi. daca nu ii lasi sa iti faca ei program si sa ti impuna lucruri nu este nicio problema. adica. nu poti sa vii sa spui ca te au obligat sa faci ceva atata timp cat tu nu nici nu ai refuzat.

Un salariu un pic mai mare. macar 1 LEU pe ora in plus si tot ar fi mai bine

Part time - Operator sondaje - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

E ok, daca nu ai foarte multe așteptări și nu prea dorești să muncești. E destul de lejer odată ce te obișnuiești cu apelurile.

07.07.2018 - Fost angajat Part time Util (5)

Pro
E ok că poți sta pe telefon, mai multe lucruri, pentru că altfel ai înnebuni. E destul de lejer.

Locuri de munca Train2Perform
Train2Perform
Order Support with English
Salariu okColegii ok (cand aveau timp sa respire)Pauzele se puteau jongla usor datorita ...
Salarii bune, program flexibil
Economist
Munca moderată Nu se sta peste program
Economist
Casier