Kantar Millward Brown

• www.millwardbrown.com

Evaluari companie Kantar Millward Brown

Operator Call center

20.12.2018 - Fost angajat - Full time Util (10)

Pro
Program flexibil ...uneori ....că se mai întâmplă să te forțeze sa vii in alt interval că nu mai sunt locuri dimineață fiind multi studenti angajati

Contra
Stres mult, daca omul îți închide telefonul vine și se ia de tine că nu ai făcut tot posibilul să îl ți la telefon, ori că nu ești destul de convingător că să-ți răspundă la sondaje. Mai stau spervizoarele in spatele tau și dacă spui ceva ce nu le place gen "putem reveni mai târziu pentru sondaj?" atunci pregătește-te de o mica discuție care ajunge și la 20minute...timp in care te pui pe pauza și nu ești plătit. Pauza mica plătită 30minute era la 8ore iar la 4-6 ore e și mai mica. Partea proasta e că te pui pe pauza sa bei apa, te pui pe pauza sa mergi la baie, te pui pe pauza sa respiri ca îți intră apel după apel și se duc alea 30minute și te trezești că mai trebuie și să mănânci și vei sta peste program să îți recuperezi timpul pe care l-ai stat în pauza in plus. Se mai ia și de tine daca stai prea mult în pauza. Tu chiar daca lucrezi de ani de zile cu ei și te implici, mergi sâmbătă, duminica, te gândești cum sa faci sa fie bine și vrei și tu să promovezi sa ai un salariu mai mare....de unde că tu cu ani de experiență te uiți cum noua domnișoara cu 3luni experiență care nu se implica că tine si îți ia locul iar apoi vine la tine sa iti de-a feedback pozitiv ori de îmbunătățire in caz de uiți să pui o întrebare suplimentara respondentului ca să zică mai mult la întrebarea deschisa.
Și e o diferență cand lucrezi 4ore și 8ore. La 4ore mai ești normal dar la 8ore ajungi distrus vorbind cu sute de oameni care n-au chef de tine. Vechimea nu este plătită mai mult. Ramai la același nivel. Sunt promovati oameni noi sau adusi pentru functii mai sus decat tine cu salariu mai mare.

Apreciați vechimea și nu va comportați că și cum voi ne ajutați pe noi căci noi va ori v-am ajutat pe voi și nu ați apreciat și promovați pe cei care stau mai mult la țigară decât în apel.

Full time - Operator call center - Bucuresti

O companie care investeste in dezvoltarea ta

25.11.2018 - Angajat in prezent - Full time Util (5)

Pro
Echipa tanara si dinamica, lucrezi in deplina legalitate, respectarea tutitor condiyiilor din vontract, seriozitate, dezvoltare, avansare, oameni faini, dinamici, si prietenosi.

Experienta grozava

23.11.2018 - Fost angajat - Part time Util (5)

Pro
activitate usoara, salariu corect vs efortul depus
colectiv tanar si mediu suportiv
posibilitate de avansare

Foarte prost pregatiti

23.10.2018 - Fost angajat - Part time Util (10)

Pro
Fatada frumoasa

Experiența CATI

19.10.2018 - Fost angajat - Full time Util (9)

Pro
Program flexibil

Adecco Romania
Adecco Romania