Comert

Evaluari companie Kaufland Romania

O experienta foarte neplacuta. Mediu foarte stresant si care demorazileaza tinerii fara experienta de lucru.

14.06.2018 - Angajat Part time Util (7)

Pro
Pachet salarial decent comparativ cu media generala... In rest nu mai am nimic bun de spus.

Contra
Aici nici nu stiu de unde sa incep, pentru ca totul este anapoda. De la "instructajul" inainte de prima zi de munca pana la organizarea generala.
"instructajul" este facut foarte rapid si superficial, totul fiind explicat foarte vag si neexplicit.
Din momentul in care am inceput munca am fost trantit pe raionul de bauturi si inmanat colegului care se ocupa de acest raion cel mai des. Fiind prima parte a zilei se baga marfa pe raft, toata lumea fiind grabita. Imediat am fost pus sa pun baxuri de suc pe raft nefiindu-mi explicat ce si cum. Inca din prima zi totul continua in acest fel. Eu si angajatii NOI si TINERI trebuie sa invatam singuri si sa intrebam mereu colegii mai vechi ce si cum, acestia avand o atitudine de superioritate. Atat sefii, cat si colegii mai vechi (90% dintre acestia) au un comportament extrem de urat fata de noii veniti, facandu-ne sa ne simtim ca niste sclavi pe plantatie. Toti sunt sefi acolo. Daca ma apuc sa fac un lucru vine un sef si ma pune sa fac altceva, dupa vine alt sef care imi da alt task... Toti avand pretentia sa le fac pe toate in acelasi timp. Nimic din ce fac eu sau ceilalti colegi nu e bine, desii multi sefi sunt mai habarnisti decat noii veniti.

Nu mai suferiti de sefie si tratati-va colegii cu respect, asa cum ati trata si un client. Pentru ca inainte de toate suntem toti oameni.

Part time - Lucrator comercial - Targoviste
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Multe lucruri invatate in prea putin timp

13.06.2018 - Angajat Part time Util (5)

Pro
Clienti, timp de lucru flexibil, asigurare de sanatate privata

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Kaufland Romania

Kaufland este angajator corect

07.06.2018 - Angajat Full time Util (6)

Pro
Corectitudine.
Profesionalism.
Salarizare buna.

Eu am lucrat la Kaufland aproape 2 ani, a fost in regula

04.06.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
- Salariul era bun + bonurile de masa
- Atmosfera era une de profesionisti

Marti, 05 Iun 2018
Salut. Îţi mulţumim pentru feedback-ul oferit şi te asteptăm pe pagina noastră de Facebook – Kaufland România Cariere şi pe site-ul nostru – www.kaufland.ro pentru a fi la curent cu toate noutăţile. Numai bine!

Sunt multumita

03.06.2018 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Au grija de tine, te ajuta.
Salariul se ofera cand trebuie si este foarte bun

Marti, 05 Iun 2018
Conecteaza-te cu Kaufland Romania prin retele sociale
Locuri de munca Kaufland Romania
Full time /Entry level
Last update: 20.07.2018
Galerie foto
Noutati Kaufland Romania
Lupta împotriva plasticului ajunge tot mai sus pe agenda publică, iar compania noastră își asumă demararea unui plan de ...
Compania noastră a inaugurat în data de 15.06.2018 primul hipermarket estival amenajat într-un cort pe litoral, în ...
​Compania noastră dă startul celui de-al doilea apel de proiecte în cadrul programului de finanțare a ONG-urilor cu ...