Kepler-Rominfo

• Site: www.kepler-rominfo.com

Evaluari companie Kepler-Rominfo

Alaturi de ALTEN Romania, Kepler-Rominfo este parte a grupului ALTEN din 2016. Incepand cu luna ianuarie 2019, ambele companii vor lucra împreuna sub brandul ALTEN, imbunatatind expertiza IT intr-o linie dedicata de business - ALTEN KEPLER, Divizia IT a ALTEN in Romania. Va incurajam sa impartasiti experientele voastre pe pagina ALTEN Romania.

O companie super ok

11.01.2019 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Program flexibil, acces la management oricand, colegi atenti, profesionisti si ok. Am lucrat mai putin de un an in firma dar impresia mea a fost ca sunt ca o mare familie. Birourile sunt intr-o cladie moderna, in Oregon Park iar conditiile de lucru asigurate sunt peste medie.
Ce m-a uimit a fost numarul mare de angajati cu vechime de peste 10 ani sau mai mult. Acesta este un indicator despre modul cum sunt tratati angajatii de catre conducere.
Ca si beneficii, Kepler este in media companiilor de pe platforma Pipera atat ca salariu cat si ca extra beneficii.

Contra
Fiind o companie in principal de outsourcing (desi are si propriile proiecte si nu putine), o parte dintre salariati depind de proiecte externe si pentru acestia, sentimentul de stabilitate si securitate nu e 100%. A fost si cazul meu, am decis sa caut alt job dar despartirea a fost cu un zambet si o strangere de mana.

Am lucrat prea putin in companie pentru a da sfaturi serioase si argumentate, conducerii Kepler :)

Full time - Manager proiect - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

O companie pe care nu o recomand nimanui.

08.01.2019 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Nu exista absolut nimic pentru care ai vrea sa lucrezi in aceasta companie.

O companie care nu prea isi respecta angajatii

01.01.2019 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Program destul de flexibil

De evitat, nu este o companie in care sa te simti bine

18.12.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Nu exista nimic care sa fie ok la aceasta companie

Oferte care ti s-ar potrivi

Este ok pentru un start dar atât.

08.11.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
-unii oameni sunt destul de ok
-ai de la cine invata

Director Financiar
Am lucrat aproape 6 ani pentru bitterstrawberry, timp in care m-am dezvoltat profesional foarte ...
Junior Software Developer
-work from home-tichete de masa-pachet Benefit
Work from homeSalariu platit la timpTraininguri specialitate atat online cat si classroom
Concurs
Associate Software ...
General Ledger Senior ...
Referent financiar ...