Kiwee Comunicatii

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Kiwee Comunicatii

Probabil o companie printre cele mai bune

01.04.2020 - Angajat - Full time

Pro
Salariile s-au dat intotdeauna la timp. Se fac evaluari anuale in urma carora mai primesti de obicei un 5% marire. Primesti 1 zi de concediu in plus la fiecare 3 ani munciti in firma. De-a lungul timpului am lucrat la mai multe proiecte si asta e bine caci mai inveti cate ceva nou. Managerii sunt ok. Se lucreaza pentru americani si cei de acolo sunt de treaba. Se poate munci 1 zi pe saptamana de acasa. Pe perioada Virusului se munceste de acasa,. Colegi sunt de treaba. Firma e langa AFI si te poti duce mereu in AFI sa mananci si sa faci shopping. Programul de lucru e relativ flexibil. Sunt team building-uri, training-uri platite de firma. Firma dispune de o bucatarie mare si de o sala de relaxare si gaming.

Contra
Personal nu-mi place faptul ca locul de munca e open space si e destul de galagie caci sala are peste 60 de persoane. Au fost momente cand anumiti oameni ar fi dorit sa treaca pe alt proiect si sa invete ceva nou dar aceasta posibilitate nu era disponibila. Proiectele sunt per buget si se poate sa treci pe alt proiect , daca sunt locuri disponibile. Altfel, nu se poate. Daca ai rabdare, apare si un loc nou pe alt proiect desi au fost momente cand nu s-a putut oferi acest lucru. Daca te angajezi pe un proiect, s-ar putea sa nu te poti muta cu usurinta pe alt proiect. Exemplu ... vii la QA Tester si iti doresti sa treci pe iun post de developer. E posibil sa nuse poata oferi acest lucr dar au fost cazuri cand s-a putut.

Conducerea e destul de ok si incearca sa-i multumeasca pe angajati dar nu se poate mereu face acest lucru. S-ar putea totusi sa se tina mai mult cont de preferintele angajatilor. Cateodata unele persoane ar trebui sa le fie marit salariu dar asta nu se intampla si acele persoane cel mai des parasesc firma. Ar trebui sa se tina mai mutl cont de dorintele salariatilor de a li se mari salariu.

Angajat - Full time - Bucuresti - Developer
Perioada de muncă: 7-8 ani.
Recomand această firmă cunoscuților.

Locuri de muncă
Teilor