Evaluari companie Lidl Romania

Companie germana-conducere romaneasca

15.07.2019 - Angajat in prezent - Full time Util (1)

Pro
Salariul la timp

Contra
La angajare toate par ok.
Ajuns in magazin nu vei avea parte de o scolarizare adecvata.Esti pus/a direct la aranjat marfa,pe casa,bake-off.Sa nu te puna cel cu coarne sa faci o greseala ca atunci apar SEFII care incep sa “ dea cu biciul”.In cazul in care faci un lucru bun au ei grija sa il “ascunda” asa cum face o pisica la litiera.
M-am angajat in aceasta companie din dorinta de a experimenta un loc de munca “german”.
Multe angajate frustrate;foste angajate ale chioscurilor de cartier,unde vindeau tigari la bucata,seminte si bere la 3 litri.
La Lidl nu ai voie sa zambesti deoarece inseamna ca nu ai nimic de facut.Trebuie sa stai posomorat,sa scanezi cat mai repede (ai target pe scanari) .Nu conteaza dca produsele clientului actual se amestea cu cele ale celui anterior,tu ai target pe scanari.In cazul in care clientul iti spune ceva tu o sa taci si vei scana si mai repede.
In calitate de client,in nenumarate dati,am fost dat la o parte ca sa poata sa isi bage marfa;ulterior am inteles de ce:seful iti cere acest lucru :”da-l pe ala la o parte ca sa bagi marfa,ca mai avem inca 3 paleti de bagat pe sala”.
In Lidl faci de toate:casier,bake-off,pe sala,etc.Nu ai timp nici sa bei apa,iar daca ceri sa mergi sa bei apa iti vor spune :”chiar mori de sete?”.
Sclavi pe plantatia de bumbac,doar ca in varinta romaneasca.
Cu siguranta am sa plec din aceasta “companie” foarte curand.Dezamagit total si imi este mila de unii colegi care au familie si sunt nevoiti sa suporte excesul de putere ale “camasilor” din Lidl.

Succes celor care doresc cu ardoare sa lucreze in aceasta companie.Un sfat:daca veti vrea sa va fie bine va recomand pupatul in c..r.Doar asa veti rezista si veti avansa in Lidl.

Aveti persoane foarte competente care sa va dea sfaturi!

Full time - Vanzator - Ploiesti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

O experiență decentă, cu un staff foarte frumos.

11.07.2019 - Fost angajat - Part time Util (0)

Pro
Primele oferite de sărbători, staff-ul plăcut, politică foarte ok.

Salarii bune, management prost

10.07.2019 - Fost angajat - Full time Util (0)

Pro
Salariu decent,.....si cam atat.

O buna oportunitate de dezvoltare.

08.07.2019 - Fost angajat - Full time Util (0)

Pro
Salariu bun, peste media pietei. Oportunitati de avansare reale.

Vânzător casier

06.07.2019 - Fost angajat - Full time Util (0)

Pro
Program flexibil

Conecteaza-te cu Lidl Romania prin retele sociale
Beneficii companie
Galerie foto
Noutati Lidl Romania
Lidl  își modifică programul de funcționareSănătatea angajaților, clienților și partenerilor noștri este prioritară ...
Pentru al patrulea an consecutiv, Lidl România OBȚINE CERTIFICAREA „TOP EMPLOYER” ȘI își consolidează poziția ...