Comert

Evaluari companie Lidl Romania

Nerentabil, probabil unul dintre cele mai proaste locuri de munca comparand renumeratia si munca facuta !

02.04.2018 - Fost angajat Full time Util (1)

Pro
- Primul si singurul lucru pro cu adevarat sunt sefii(managerul si adj de manager) in Bacau, sunt super de treaba si cel mai mult m-am bucurat ca nici-ul nu sufera de sefie, daca ai o problema stiu cum sa te asculte , asta e singurul lucru pe care il regret ca am plecat .
- Pontarea la minut
- Salariul , cu o ''umbra'' mai bun decat in alte parti, mai exact 1400!!!! de LEI+bonuri de 300 lei , da ati auzit bine , este suma fabuloasa cu care se lauda Lidl-ul :))))...dar asta nu-i nimica ..sa vedeti volumul de munca pentru babanul asta de salar :)))
- Asigurare de sanatate ....e si normal sa-ti ofere , dupa o luna sigur vei avea nevoie de ea :D

Contra
- Daca o sa aveti sansa sa mergeti la un interviu , veti observa ca fix de la inceput o sa auziti cuvantul ''eficenta''( mai exact muncesti pana iti dai suflarea si sa fii un sclav fara gandire, zic asta fiindca daca esti o persoana cu scaun la cap te intrebi de ce muncesti cat pentru 2-3 pers si evident vrei mai mult de la viata , nu doar sa fii un carator si sa suporti sa te ia la ... toti boschetarii si incultii care vin sa cumpere) cuvantul asta o sa-l auziti si la petrecerea de bun venit de la Ploiesti, numai ca acolo te incarca de ...', iti povestesc cum ca la Lidl ii lapte si miere -realitatea fiind alta ...EVIDENT.
- Din cauza eficentei, magazinele pot angaja un nr limitat de persoane , numai ca acel numar de persoane este muuult sub nevoile reale pentru munca care trebuie prestata .... Sunt multe nemultumiri dar am incercat sa fiu subiectiv cat de mult am putut.

Full time - Vanzator - Bacau
Perioada de munca este de mai putin de un an.

La Lidl "Meriti sa fii surprins"

24.03.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Salariu bun,colegialitate, intelegere!

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Lidl Romania

Companie serioasa ce respecta preferintele clientilor si angajatilor.

24.03.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
- Salarii mai mari in comparatie cu alte supermarketuri
- prime de Paste si Craciun
- posibilitate de avansare
- bonuri de masa si salarii primite la timp
- asigurare privata de sanatate

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Am o parere buna de Lidl

01.03.2018 - Angajat Full time Util (12)

Pro
Salariul este bun si le pasa de angajati

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Cea mai buna in domeniul comertului

16.02.2018 - Angajat Full time Util (11)

Pro
Cred ca partea financiara.sunt dupa cate stiu platesc cel mai bine toate companiile de comert din Romania.

Conecteaza-te cu Lidl Romania prin retele sociale
Beneficii companie