Logiscool Romania

• www.logiscool.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Logiscool Romania

Mai bine nu decat da

14.02.2021 - Fost angajat 2021 - Part time

Pro
Nu exista un program fix, se poate lucra si in weekend, sunt necesare doar cunostinte elementare de programare. Oamenii sunt destul de intelegatori, daca gresesti la ceva nu este problema si daca ai vreo problema si nu poti ajunge la lectie gasesc inlocuitor.
Se creste salariul cu cativa lei/ ora semestrial.

Contra
In primul rand pe parcursul anului scolar 2020-2021 s-a facut scenariu mix, chiar si in momentul in care toate scolile s-au inchis. Este un pericol enorm pentru corona, multi copii sunt mici (6-8 ani) si nu isi poarta masca intr-un mod corect si sunt destul de multi intr-o grupa (fizic 5-6, online 8-9; online este foarte greu si stresant cu 9 copii de 8 ani care vorbesc unii peste altii, la grupele cu putini oameni chiar este distractiv). Alt dezavantaj este ca nu exista nicio persoana trainer caruia ii poti pune intrebarile, daca nu intelegi ceva in legatura cu o lectie trebuie sa intrebi un coleg, nu exista cineva care stie detaliile tehnice despre lectie. Nu se fac nici sedinte pentru anuntarea noutatilor, pur si simplu se merge "go with the flow".
Salariul este mic in comparatie cu alte scoli de programare si centre de meditatii, 20 de lei/ora, asta inseamna 30 lei/ lectie in conditiile in care sunt si lectii cu 9 copii, cum am zis mai devreme.

Ar trebui sa existe un trainer senior care chiar este capabil sa raspunda la intrebari si ar trebui sa fie salariatii platiti macar 40-50 lei/ lectie.

Fost angajat 2021 - Part time - Bucuresti - Instructor de programare
Perioada de muncă: Mai puțin de un an.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Job perfect pt studenti

14.12.2020 - Fost angajat 2020 - Part time

Pro
Program flexibil

Experienta suuuper faina

26.11.2020 - Angajat - Part time

Pro
Echipa este foarte unita și faina.
Oameni foarte intelegatori. Nu simti ca ai avea vreun sef.
Program flexibil.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Un singur cuvand: DEZAMAGITOR!

19.11.2020 - Fost angajat 2020 - Part time

Pro
Rezultatele cursantilor si pasiunea mea de a lucra cu copiii si de a-mi impartasi cunostintele sunt singurele avantaje pe care le-am putut identifica

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Logiscool, experienta

30.10.2020 - Fost angajat 2020 - Full time

Pro
Colaborarea cu ei este buna, sunt profesionisti, respectabili
Flexibilitate in program

Locuri de muncă