Luxoft Romania

Evaluari companie Luxoft Romania

Loc de munca foarte bun pentru inceput

09.02.2019 - Angajat Full time Util (9)

Pro
(Situatia difera de la proiect la proiect)

(++) Mediu de lucru fain - echilibru foarte bun intre profesionalism si lejeritate
(+++) Oportunitati pentru dezvoltare profesionala (traininguri in firma, acces online la materiale de calitate - safaribooksonline etc.)
(++) Bonusuri, manegementul + HR par implicati in a promova dezvoltarea profesionala & personala a angajatilor
(+) Echipa in mare parte tanara - 30% vechi pe proiect, restul de 70% angajati recent (ultimii 2 ani)
(+) Spatiul de lucru placut, cu cateva elemente dragute in plus (mini sala de jocuri, decoratii friendly etc.)
(+) Salariu decent pentru primul an

Contra
(Situatia difera de la proiect la proiect)

(---) Outsourcing: in functie de noroc, poti nimeri pe feature-uri plictisitoare, sau pe multe sarcini repetitive & nu foarte creative, care nu contribuie in vreun fel la dezvoltarea profesionala pe termen lung
(-) Echipamentele lasa de dorit cateodata
(-) Multe sedinte, ceea ce nu ar fi rau daca nu s-ar simti de parca sunt deseori ineficiente

Full time - Junior Software Developer - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Perfect pentru inceput

06.02.2019 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Program foarte flexibil, munca destul de putina

Decent, posibilitati de progres

01.02.2019 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
- exista proiecte noi (cu technologi noi) unde poti creste, dar exista si vechituri de mentenanta
- spatiul de lucru modern
- business travel ocazional
- cativa oameni bine pregatiti de la care ai ce sa inveti
- management & HR ok, supportive

Good place to start

01.02.2019 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Good salary, annual appraisal, a lot of internal and external trainings and also online training centre, Bookster, Worldclass subscription discount
Projects vary and some are more developed than others but I recommend it as a place to start or somewhere within the first 3 years of work xp
Flexible time schedule

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca Stefanini Romania

Full time

Bucuresti

Program flexibil. Proiecte diverse. Posibilitate de promovare. Multe traininguri.

19.01.2019 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Colegii
Program Flexibil
Organizarea de competitii sportive

Inginer Software
Salarii competitive, usor peste medie.
Tester manual
- Ok ca prim job, pentru oameni fara experienta- Oamenii (testerii) te ajuta sa inveti daca e ...
- companie mare cu ditamai sediul in Pipera- munca lejera (pe OM)- nu te streseaza nimeni, iti poti ...
Concurs
Tester manual