The Mansion Advertising

• Profil companie inactiv
  • www.themansionadv.com/

Evaluari companie The Mansion Advertising

Proceduri si valori

In prima faza am facut 3 luni practica pentru Facultate, iar la un an m-au contactat sa ma intrebe daca vreau sa ma alatur echipei. Apoi, mai bine de un an am ocupat pozitia de Account Executive in firma si pot sa spun ca m-am simtit ca intr-o mare familie. Am dat de un colectiv unit si de oameni bine pregatiti si am avut multe de invatat atat de la ei cat si de la job-ul in sine. Aceasta experienta m-a ajutat sa-mi dezvolt o gandire analitica si sa-mi dau seama ce vreau sa fac mai departe pe plan profesional. Am inceput colaborarea un copil si am devenit un adult datorita experientei si relatiei avute cu cei din conducere si colegii din diferitele departamente. Chiar pot sa spun ca sunt omul de azi datorita acestei perioade petrecute la The Mansion Advertising!

18.08.2017 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
- Inveti multe lucruri ce te ajuta mai tarziu. Nu doar din domeniul publicita si economic, ci si altele, in functie de ce inclinatii ai si ce proiecte dezvolti in perioada petrecuta aici.
- Atat conducerea, cat si colegii din toate departamentele sunt uniti si iti pot da senzatia ca lucreazi intr-o mare familie. Inveti ce inseamna cu adevarat lucrul in echipa si cum e sa te poti bazezi pe colegi.
- Esti ajutat sa te dezvolti si sa iti faci un plan de viitor, chiar daca asta inseamna sa nu urmezi o cariera in publicitate. Iar daca vrei sa mergi la o firma de publicitate mare, experienta de aici conteza enorm in CV-ul tau.

Contra
- Programul de lucru depinde de multe ori de proiectele ce le ai. Sunt situatii in care trebuie sa lucreazi in weekenduri sau sa stai peste program pentru a fi sigur ca evenimentele se desfasoara cum trebuie (oricum, orele suplimentare se platesc sau se recupereaza).
- Fiind o companie mai mica, ajungi sa te atasezi tare mult de colectiv si sunt grele momentele cand te desparti de unii membrii ai echipei (in schimb poti lega prietenii cu multi din ei si dupa ce acestia pleaca in alta parte).

Sa mai invatati sa jucati FIFA :))))

Full time - Account Executive - Bucuresti

Proceduri si valori

O agentie de publicitate ok.

11.08.2017 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Eu am lucrat in acesta agentie 1,5 ani, deci am depasit media mentionata mai sus. E adevarat ca sunt momente in care situatia este tensionata (ca in orice alte agentii) si e adevarat ca uneori se sta peste program pentru a lucra la anumite proiecte dar, din punctul meu de vedere, asta insemana lucru intr-un colectiv mic si sa lucrezi pe proiecte care iti plac. Este, de asemenea, adevarat ca in acesta perioada am invatat foarte multe lucruri care ma ajuta foarte tare in prezent . Eu am plecat pentru ca a aparut ocazia sa ma mut intr-un departament de marketing, nu pentru ca as fi cautat activ un job. Dupa parerea mea, situatii de genul celor descrise in celelalte evaluari se intampla in orice agentie de publicitate.

Pentru a vizualiza toate informatiile va rugam sa intrati in contul dumneavoastra .

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in The Mansion Advertising

Proceduri si valori

Baga frica in angajati si ii extenueaza peste masura

02.08.2017 - Fost angajat Full time Util (1)

Pro
Nu am ce sa scriu aici legat de companie, as adauga doar ca echipa din departamentul creatie isi face treaba bine (cei cu care am colaborat eu).

Proceduri si valori

Evitati aceasta firma. "Agentia", daca poate fi numita astfel, este condusa de 2 parteneri, care vor sa fie in acelasi timp si patroni, si accounti si directori de creatie dar sunt la fel de incompetenti pe oricare din aceste pozitii, sunt mereu nehotarati si se baga peste deciziile tuturor

31.07.2017 - Fost angajat Full time Util (1)

Pro
Se schimba toti cei 15 angajati din firma odata la 3 luni, aveti sanse sa gasiti oricand un post

Locuri de munca Stefanini Romania Support Engineer (FRENCH)
Stefanini Romania
Ziarul Bursa
/ Student/Absolvent
Last update: 16.08.2017
Mediu placut, multicultural/multinational. Colegi ok
Ai parte de formari chiar foarte bune, chiar si extra proces/proiect. Colegi primitori, friendly
Echipa tanara. Sefii au intelegere la programul de lucru
Buna! Stie cineva cat ia un brand manager, in departamentul de marketing?
Ioana_oracle13 19.09.2017
Buna! Imi poate spune si mie cineva cum decurge un interviu de grup la CGS? Ce fel de intrebari se vor pune si cum este roleplay-ul? Va ...
Elena-Elena22 19.09.2017
1000 lei + tichete
motanel 19.09.2017
Sofer
30 LEI
Tehnician
Confidential
Toamna aceasta, cel mai mare eveniment de carieră din România, Angajatori de TOP revine cu trei ediții în Timișoara, București și ...
Angajatorii, de obicei, inchid ochii la aceste metehne ale angajatilor lor. Pana la un punct, insa, pentru ca da, exista anumite lucruri ...
De cate ori n-ati auzit in timpul unui interviu indemnul „Vorbeste-mi despre tine”. Aparent nevinovata, o asemenea provocare este ...