Marquardt Schaltsysteme SCS

• Tel: 0269.501.700
    Fax: 0269.501.706
    Site: www.marquardt.de

Evaluari companie Marquardt Schaltsysteme SCS

Plafonare, pt un job temporar este ok

24.01.2019 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Sunt printre putinii din regiune care inca platesc orele suplimentare, personal nu sunt adeptul acestui obicei, dar daca tot ramai peste program, in anumite, situatii macar sa fii recompensat

Contra
Sunt apreciati oamenii care merg pe principiul: "daca a zis sefu asa este, asa facem".

Daca ai punctul tu de vedere nu esti apreciat, ideea sefului este cea mai buna si dupa ea ne ghidam, indiferent de situatie.

Daca esti o persoana de genul: "da sefu, da sa traiti ..." esti cadidatul IDEAL, nu o sa regreti alegerea facuta.

Evitati sa semnati cu ei contracte pt deplasari/ instruiri, nu va legati de ei, nu merita.

Personalul variabil este tratat sub orice critica, in viziunea sefutilor operatorii nu conteaza, carne de tun.

Regmulamentul si procedurile interne sunt doar sa fie, nu se respecta.

Sefutii au impresia ca sunt stapani peste oamenii din subordine.

La angajare totul este prezentat foarte frumos, dupa care efectiv esti aruncat in cusca, cel putin asa a fost in cazul meu:
*sefa mea nu a vrut sa ma ajute cu scaunul de la birou - era rupt, a zis sa ma descurc, noroc ca dupa venirea mea in companie a demisionat un coleg si am luat scaunul lui, dar problema a ramas in continuare pt colegul care i-a luat locul;
*trainingurile intiale dureaza o luna, am rugat-o sa ma indrume la persoanele de contact, a zis sa ma descurc;
*telefonul primit avea difuzorul stricat - a zis ca nu are ea timp de chestii de genu -sa ma descurc - l-am reparat (ma suna si imi insira o groaza de porcarii, eu ii ziceam ca nu merge telefonul si dupa aveam discutii ca nu am ascultat indicatiile ei);
*acces prin aplicatiile in care trebuia sa lucrez am primit dupa ~4 luni, dar in acest timp mi se cereau raportari - a trebuit sa ma descurc ;
*si lista poate continua, dar nu are sens sa va plictisesc.

Managementul sa interactioneze cu oamenii din echipa, nu doar prin intermediul team leaderului.

Discutii libere cu angajatii

Sa nu mai promita traininguri, ca oricum nu se organizeaza

Sa fie mai atenti la alegerea team leaderilor, principalul motiv pt care oamenii parasesc organizatia

Full time - Inginer calitate - Sibiu

Mediu de lucru placut, occidental

21.12.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Sediu la standarde internationale, dotari moderne, posibilitate de dezvoltare profesionala, program ok

Nu prea fericita

15.11.2018 - Fost angajat Part time Util (2)

Pro
Au un renume si cam atat

Multe lucruri de invatat la inceput, urmand sa devina monoton

13.10.2018 - Angajat Full time Util (6)

Pro
Mediu de lucru curat, salariu platit la timp , proceduri bune

Experienta frumoasa,mediu de lucru bun

05.09.2018 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
Mediu de lucru bun

Unilever Romania
Iasi
Continental Automotive Group ...
Sibiu
Unilever Romania
Continental Automotive Group ...
Cameron Romania
Salarii ok pentru inceputColectiv excepțional 1 ora pauza de masaProgram flexibil
Credit Controller
- echipă tânără, dinamica-
GL Specialist
-Pachet de beneficii ok: cafea, fructe, bomboane,tichete de masa, 7card, decont transport, ...
Manager departament
Senior Credit Controller