Microsoft Romania

• www.microsoft.com/romania

Evaluari companie Microsoft Romania

Genial mediul de lucru pentru oricine care este la inceput. Foarte multe oportunitati in orice domeniu.

27.03.2020 - Angajat in prezent - Full time Util (1)

Pro
Beneficii competitive, mediul de lucru diversificat, traininguri disponibile online, prin staff si/ sau teste grila.

Contra
Foarte greu de marit salariul;
Daca vreodata iesi prin evidenta cu ceva negativ, cu greu iesi din acea viziunea a colegilor / managementului.
Oportunitatile de avansare, schimbare rol uneori se pierd pe drum cu nici macar un raspuns de la HR, lasand managerul angajator fara nicio cunostiinta de un posibil candidat cu potential.

Dati dovada de mai mult growth mindset si invatati sa aveti incredere in angajatii vechi.
Nu este admisibil ca un angajat nou venit sa aiba un salariu mai mare decat un coleg cu vechime pe aceeasi pozitie. Indiferent de experienta si certificarile acestuia, responsabilitatea de a-l invata pe noul venit cum merg lucrurile cade pe noi - cei vechi - timp de minim 1 an pentru fiecare nou venit. Firma trebuie sa remunereze angajatii vechi mai bine.

Full time - Azure Support Engineer - Bucuresti

Se poate si mai bine.

12.03.2020 - Angajat in prezent - Full time Util (0)

Pro
ca si salariu sunt undeva sub mediu. work from home.

Un mediu de lucru placut.

12.03.2020 - Angajat in prezent - Full time Util (0)

Pro
- work from home
- mic dejun
- spatiu de lucru placut
- flexibilitate
- intelegere

Cea mai buna companie

10.03.2020 - Full time Util (0)

Pro
Super,e o experiente buna

Oferte care ti s-ar potrivi

Bucuresti,

O companie minunata care a crescut enorm si ofera angajatilor flexibilitate si welbeign - se asigura ca ai tot ce iti trebuie sa fii productiv si sunt foarte atenti cu orice aspect mentionat de angajati - oricat de mic sau mare.

10.03.2020 - Fost angajat - Full time Util (0)

Pro
Certificari si training
WFH
Ca FTE ai facilitati legate de actiuni Microsoft
Deduceri pentru welbeign
Biroul nou posibil va fi la Politehnica - aproape de absolventi deci va fi mereu un vibe tanar in organizatie