Microsoft Romania

• www.microsoft.com/romania

Evaluari companie Microsoft Romania

Experiențã foarte bunã

30.04.2020 - Fost angajat - Full time Util (0)

Pro
Flexibilitate, WFH, oportunitãți de învãțare, mic dejun, beneficii ok

Contra
- prea multã spãlare pe creier şi dezbatere în jurul conceptului de "growth mindset"

Full time - Support Engineer German - Bucuresti

Foarte multumit

30.04.2020 - Angajat in prezent - Full time Util (0)

Pro
Colegi, beneficii, mod de lucru, flexibilitate

Ai beneficii multiple in cadrul acestei companii

24.04.2020 - Angajat in prezent - Full time Util (0)

Pro
Flexibilitate si incredere

Mediu de lucru normal.Ca peste tot sunt anumite persoane care se mandresc cu faptul ca lucreaza pentru Microsoft si considera ca orice lucru normal (ma refer la beneficii) oferit de companie e ceva nemaivazut/nemaintalnit. Depinde cum te pozitionezi la inceput si care e scopul tau. Daca vrei sa inveti si sa cresti tehnic e un loc bun. Daca vrei o cariera in cadrul companiei la un moment dat vei observa lipsa de coeziune a echipelor, falsitatea cu care acestia lucreaza unul cu altul, acesta fiind rezultatul unei culturi bazate pe competitivitate excesiva si lauda inutila. Un lucru foarte important pentru tine la inceput e faptul sa nu inghiti galusca si sa accespti pozitie de contractor. Recomandarea mea e sa mergi pe FTE (full time employee) altfel risti sa acumulezi ceva frustrari ,de felul in care esti tratat si lipsa anumitor beneficii (o da, sunt diferente). In cazul in care accepti pozitia de contractor, pregateste-te la un an intens, vei fi muncit excesiv si va trebui sa demonstrezi ce poti de doua ori mai mult decat unul angajat direct. Succes!

20.04.2020 - Angajat in prezent - Full time Util (1)

Pro
-posibiltatea de a invata lucruri noi
-certificari
-micul dejun

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca 8x8 International S.R.L

Full time

Cluj-Napoca,

Cel mai bun loc să crești frumos in IT

13.04.2020 - Angajat in prezent - Full time Util (2)

Pro
- Pachetul salarial clar peste medie daca privești dincolo de cel net pentru că se mai adaugă 20-25% la venitul anual prin bonusuri, acțiuni și alte beneficii utile precum:
Un salariu mediu net pe economie în plus pe an să îți poți deconta orice pe zona de health & fitness.
Bonuri de 15 lei, dental discounts, abonament la Regina Maria Premium Care Plus cu pachet de naștere gratuit și zeci de alte investigații sau intervenții gratuite care se pot extinde integral pentru un cost modic către rudele de gradul 1.
Xbox Game Pass Ultimate gratuit, până la 5 licențe gratuite pentru orice software, telefon mobil în custodie cu abonament plătit integral de firmă, etc.
- în mare parte management care te sprijină, cu accent pe abordări văzute în vest sau SUA.
- cel mai important: accesul la colegi smart și ultimele tehnologii și resurse de dezvoltare personala și profesională, de la traininguri pe cultură și limbi străine până la orice soft skill sau techinical training.