Microsoft Romania

• www.microsoft.com/romania

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Microsoft Romania

Servicii IT

03.05.2020 - Angajat - Full time

Pro
Beneficii atratictive
Flexibilitate
Nice work environement
Great co-workers

Contra
Oranizarea de Team Buiding

Angajat - Full time - Bucuresti
Recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Experiențã foarte bunã

30.04.2020 - Fost angajat 2020 - Full time

Pro
Flexibilitate, WFH, oportunitãți de învãțare, mic dejun, beneficii ok

Foarte multumit

30.04.2020 - Angajat - Full time

Pro
Colegi, beneficii, mod de lucru, flexibilitate

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Ai beneficii multiple in cadrul acestei companii

24.04.2020 - Angajat - Full time

Pro
Flexibilitate si incredere

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Mediu de lucru normal.Ca peste tot sunt anumite persoane care se mandresc cu faptul ca lucreaza pentru Microsoft si considera ca orice lucru normal (ma refer la beneficii) oferit de companie e ceva nemaivazut/nemaintalnit. Depinde cum te pozitionezi la inceput si care e scopul tau. Daca vrei sa inveti si sa cresti tehnic e un loc bun. Daca vrei o cariera in cadrul companiei la un moment dat vei observa lipsa de coeziune a echipelor, falsitatea cu care acestia lucreaza unul cu altul, acesta fiind rezultatul unei culturi bazate pe competitivitate excesiva si lauda inutila. Un lucru foarte important pentru tine la inceput e faptul sa nu inghiti galusca si sa accespti pozitie de contractor. Recomandarea mea e sa mergi pe FTE (full time employee) altfel risti sa acumulezi ceva frustrari ,de felul in care esti tratat si lipsa anumitor beneficii (o da, sunt diferente). In cazul in care accepti pozitia de contractor, pregateste-te la un an intens, vei fi muncit excesiv si va trebui sa demonstrezi ce poti de doua ori mai mult decat unul angajat direct. Succes!

20.04.2020 - Angajat - Full time

Pro
-posibiltatea de a invata lucruri noi
-certificari
-micul dejun