MOL Romania

Productie Industriala

• Site: www.molromania.ro

Evaluari companie MOL Romania

Munca multa si stres pentru salarii infime

19.07.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
- salariul, asa mic cum este el, dar se primeste intotdeauna la timp
- bonuri de masa
- conditii de munca decente (aer conditionat, incalzire centrala, toaleta cu dus, vestiar, etc. )
- sistem de case de marcat si gestiune moderne si in permanenta modernizare

Contra
- salarii infime raportate la volumul de munca din majoritatea statiilor (putin peste minimul pe economie + bonusuri teoretice acordate pe baza unui sistem de urmarire al performantelor de vanzare al angajatilor )
- se acorda doar maxim 20 de bonuri de masa pe luna, indiferent de numarul de zile de lucru legale dintr-o luna
- investitii zero in mentinerea si formarea personalului de la statii
- sistem de monitorizare al performantelor angajatilor greu inteligibil de catre angajati si imposibil de implementat astfel incat sa fie echitabil fata de toti angajatii
- personal insuficient, demotivat si permanant fluctuant datorita salariilor infime si volumului de munca disproportionat
- management (exceptie fac doar cateva persoane) rece si cu atitudine de superioritate si desconsiderare fata de angajatii din statii, indiferent ca este vorba de administratorii firmelor care gestioneaza statiile, care ar trebui tratati ca niste parteneri de afaceri, sau de simpli angajati
- manageri zonali in multe cazuri depasiti de situatie al caror rol principal este sa execute cu obedienta sarcinile trasate din partea superiorilor. Cu putine exceptii managerii zonali nu-si sustin opiniile si nu lupta pentru rezolvarea problemelor de personal de la statii, unicul lor scop este de a nu iesii in evidenta in mod negativ in fata managementului general, pentru a nu-si pierde locul de munca
- angajatii de la sediile centrale care au cat de cat o functie in fata managementului general au intotdeauna dreptate intr-un eventual "conflict", indiferent de cine a gresit sau cine nu a reusit sa termine la timp o sarcina anume

Sa citeasta problemele enumerate la capitolul "contra" si sa incerce sa le rezolve.

Full time - Vanzator gestionar - Cluj-Napoca
Perioada de munca este de peste 10 ani.

Sunt recent angajata, dar pana acum, este asa cum m-am asteptat.

16.05.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
- Vinerea program scurt pana la 14.30 (pentru mine este un mare plus);
- Echipa mea este formata din oameni tineri cu care iti face placere sa te inconjori;
- Prime de Paste si Craciun (as zice destul de generoase);
- Abonament la o retea privata de sanatate;
- 7card sau decontul a jumatate din costul facturii la o sala de sport;
- Miercurea este ziua in care vin fructe din partea companiei;
- Masaj la birou;
- Cladirea ofera toate facilitatile;
- Salariul se primeste la timp, uneori chiar cu 1-2 zile mai devreme;
- Bookster.

Nu te prea streseaza nimeni :)

18.04.2018 Util (8)

Pro
Colegi si sefi de treaba in pauza poti sa iesi cand vrei daca nu ai clienti multi

10 ani lucrati cu suflet si daruire

02.04.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Programul de lucru, interactiune cu mii de clienti si zeci de furnizori , echipa buna.

Munca multa, bani putini.

29.03.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Nu exista pozitive.

Locuri de munca Deltamed SRL
Deltamed SRL
Weekenduri libere, salariu la timp
Nimic de zis pro. doar faptul ca primesti salariul la timp,
Ca prim loc de munca este o companie ok.Fata de alte companii similare, ofera o oarecare ...
Asistent de cercetare
Customer Care Agent