MozaicArt SRL

MozaicArt SRL

• Site: www.georgies.ro

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie MozaicArt SRL

Nu recomand nimănui

22.06.2020 - Fost angajat 2019 - Full time

Pro
Colectiv ok, deși preponderent format din pensionari

Contra
1. Salariul nu se dă niciodată la timp. Așteptam și câte două-trei săptămâni până să-l primim. Dacă te duceai să le ceri banii, ți se zicea să te împrumuți sau să îți dai demisia, că nu ești ținut cu forța.
2. La interviu ți se spune că salariul de bază va crește treptat, din 3 în 3 luni. În realitate, o mărire de salariu durează și câțiva ani și presupune 50/100 de lei în plus.
3. Nu oferă tichete de masă.
4. Deși banii nu sunt dați niciodată la timp, ora la care ajungi la muncă îți este verificată la sânge. Pentru 5 minute întârziate (pe ceas), ți se taie din salariu echivalentul a 15 minute. (Pare ireal, dar e adevărat).
5. Eventualele măriri salariale (primite de obicei de cei care au 10-15 ani în firmă) nu sunt trecute și în contractul de muncă. Toată lumea e angajată, legal, pe salariul minim. Ce este extra nu mai figurează în acte.

Să nu-și mai trateze angajații de parcă ar fi o cantitate neglijabilă și de care se pot descotorosi oricând doresc.

Fost angajat 2019 - Full time - Iasi - Muncitor necalificat
Perioada de muncă: Mai puțin de un an.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

O companie condusa de oameni fara experienta manageriala si fara respect fata de angajati.

30.05.2018 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
Nu prea sunt argumente pro.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție