2.5
  • www.netcentric.biz

Evaluari companie Netcentric Eastern Europe

Start-up mindset. Abureala de holacracy/

22.04.2019 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
Pentru inceput e bine: atmosfera internationala, colectiv friendly.

Contra
Documentatie lipsa.

Full time - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Miercuri, 24 Apr 2019
Salut! Iti multumim pentru recenzie. Asa cum stii, una dintre valorile noastre este “Give and accept feedback”. Aceasta ne ajuta sa crestem si sa ne dezvoltam, si totodata este o forma de incurajare a angajatilor nostri de a veni in sprijinul companiei cu modalitati de imbunatatire, astfel incat sa asiguram o colaborare favorabila.

Tinem cont de recenzia ta si iti dorim succes mai departe!

Mediu de lucru placut

19.02.2019 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Pozitionare si ambient: Compania este situata intr-o cladire de birouri centrala (zona Timpuri Noi), intr-un spatiu foarte placut amenajat si aerisit (este respectat spatiul personal), cu birouri reglabile pe inaltime (big plus!).
Colegii: Personal, imi face placere sa merg la birou, interactionez cu oameni foarte faini, cu care am legat prietenii.
Beneficii: Plata buna (cu conditia sa stii sa negociezi), posibilitatea de a calatori in scop de serviciu la alte birouri din Europa.
Lucrul pe baza de proiect: se implementeaza solutii pentru clienti, si odata incheiat un proiect, esti alocat pe un proiect nou, lucru care ofera varietate in activitate. Unele proiecte se implementeaza de la zero si sunt interesante/complexe.

Marti, 26 Mart 2019
Multumim pentru feedback si timpul alocat pentru a scrie aceasta recenzie, ce poate fi de ajutor si viitorilor candidati. Crestem rapid si cautam constant modalitati de invatare si imbunatatire.

In calitate de partener Adobe Global Alliance, utilizam tehnologia Adobe Experience Cloud ce cuprinde produse inovatoare si care continua sa se extinda. Pregatim un curriculum de pregatire tehnica si soft skills, ceea ce le va permite angajatiilor nostri sa-si foloseasca expertiza pentru a accesa si inova tehnologii de ultima ora.

Angajatii nostri sunt importanti pentru noi, motiv pentru care constant venim in sprijinul dezvoltarii lor prin diverse modalitati si beneficii. Suntem convinsi ca viitorul companiei noastre va aduce si mai multe oportunitati de crestere, ceea ce va permite angajatilor nostri extinderea cunostintelor si cresterea pe plan profesional.

Iti multumim inca o data pentru feedback!

O experienta de lucru noua si interactiva

05.02.2019 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Lucrez in acesta companie de mai putin de un an, insa comparativ cu joburile anterioare si interactiunea cu managementul, pot spune ca exista deschiderea catre comunicare intre angajati si angajator. Mediul de lucru este interactiv si divers, avand contact constant cu angajatii din afara biroului din Bucuresti.

Proiectele sunt in mare parte regionale si de cele mai multe ori acestea presupun implicarea colegilor din mai multe birouri din Europa, ceea ce face ca activitatea sa fie mult mai rewarding.

Echipamentele de lucru sunt noi, tehnologiile sunt noi, iar faptul ca exista posibilitatea sa lucram din afara biroului - fie de acasa, fie de la terasa preferata sau dintr-un alt birou din Europa - este un plus pe care l-am apreciat inca din momentul interviului.

Marti, 26 Mart 2019
Ne bucuram sa aflam mai multe despre experienta ta in Netcentric si iti multumim pentru feedback!

Pierdere de timp intr-o companie imatura

11.05.2018 - Fost angajat Full time Util (15)

Pro
Pentru cei atrasi de sclipirea unui spatiu de lucru imaculat (birou ajustabil pe inaltime), a unor echipamente de lucru de ultima generatie (Apple), a unei cafele Nespresso si-a unui cos de fructe proaspete, este mediul ideal. Ah, si 'working from home'.

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca Nobel

Full time

Bucuresti,

Locuri de munca Nobel

Full time

Bucharest,

QA Engineer - experienta neplacuta dupa discutie cu HR

09.02.2018 - Fost angajat Full time Util (17)

Pro
- neavand cu contact prea divers nu am

O oarecare flexbilitateE ok pentru inceput
Partea salariala: f. okManagement deschis
Data analyst
- program de lucru flexibil- sediul aflat langa metrou- zona accesibila
Concurs
Inginer design