NNC Services

Alte Servicii

• Profil companie activ
  • www.nnc-services.com

Evaluari companie NNC Services

Un loc in care poti invata multe dar in care nu se respecta angajatii!

13.05.2017 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
In general colectivul este unul tanar si prietenos, poti invata multe lucruri care te vor ajuta mai departe in cariera.

Contra
Desigur nicio firma/companie nu este perfecta, eu am lucrat aici din 2012 cu o pauza de 8 luni. In 2012 atmosfera era una foarte buna, prietenoasa si oameni profesionisti, apoi incet incet totul s-a degradat datorita directoarei firmei care este un "control freak"si sufera de mania persecutiei. Pe fata iti promite marea cu sarea si se comporta frumos, iar pe la spate te injura, nu te respecta daca esti slab si nu pui piciorul in prag. Evident o data ce ai pus piciorul in prag, esti omul problema, angajatii care ori sunt adusi din anumite surse stiute doar de ei sau rudele angajate de catre ea in companie au tratament preferential, sunt sustinuti in orice lucru pe care vor sa-l faca, li se cresc salarile dupa doar cateva luni fara sa dovedeasca ca acele persoane ar fi dobandit niste abilitati si excelat in ceea ce fac intr-o perioada asa de scurta, iar ceilalti care nu sunt pe placul conducerii sunt tinuti in cusca lor si nu li se fac mariri salariale doar promisiuni. La evaluari mereu o sa iasa ca nu esti chiar asa bun si ca mai ai de crescut, dar nici nu ti se ofera sansa sa cresti foarte mult, doar promisiuni, iar daca ajungi sa cresti si sa fii cat de cat independent pe ceea ce faci si vii cu pretentii salariale mai mari la ei (asta dupa ce inainte de a face acest lucru esti laudat ca te descurci) brusc nu mai esti asa bun si mai e de vazut si de discutat. Sanse sa cresti nu sunt fiindca persoanele preferabile lor si rudele angajate sunt prioritare, haosul este la el acasa, intr-un minut poate veni directoarea sa zica ca vai ce familie frumoasa suntem si ca trebuie sa fim o echipa iar apoi se poate schimba imediat la fata si sa urle si sa tipe si sa se certe, doar ca atunci cand ii vine sa faca acest lucru nu o face in fata ta fiidnca nu are tupeu, dar prin email are curaj sa zica tot ce vrea ea. Plus ca saraca e rupta de realitate si ea crede ca asa loc de munca nu se mai gaseste pe suprafata Terrei si ca ea incearca sa ajute oamenii. Ca sa inchei ea este o fiinta foarte frustrata si evident ca ea nu recunoaste asta desi toti clientii spun lucrul asta despre ea, dar in schimb ea te poate face frustrat si in orice fel vrea ea, se contrazice non stop in tot ceea ce spune si in tot ceea ce face. Concluzia despre ea mi -am facut-o dupa un celebru citat spus de ea: "Cine nu are macar 10 milioane in casa?" asta dupa o perioada in care nu s- au platit salariile si oamenii erau sa fie dati afara din case ca stateau in chirie si asta dupa ce tocmai isi cumparase o noua masina Mercedes, dar noua ni se zicea ca nu are bani de salarii si aduce de acasa de la ea iar apoi sa se contrazica sa zica ca face bani destui. Cine doreste sa se angajeze aici recomand sa stea maxim un an fiidnca apoi nu mai ai ce sa inveti si cu experienta acumulata intr-un an aici te poti descurca foarte bine in alta parte.

Sa nu mai fie condusa firma de actuala directoare si sotul ei sau sa inchida firma sa o tina doar pentru rude.

Full time - Specialist Marketing - Iasi

Locuri de munca Edurom Inginer/Tehnician Electro-Mecanic
Edurom
Iasi
Locuri de munca DK Global Recruitment NOW hiring in BUCHAREST: Czech Procurement Specialist
Locuri de munca Architected Business Solutions SRL Junior SAP Consultant
Architected Business ...
Locuri de munca Evolve QA Team Leader
Evolve
Locuri de munca OC Prod Group Electronics Engineer
OC Prod Group
-program flexibil-salariu decent
Operator calculator
Ai un manager excelent care greu gasesti in alte companii care te ajuta in toate problemele
Operator cnc
Era un job destul de ok, neavand un program foarte srict.
800 lei
Junior buyer