NTT Data Services

• www.nttdata.com

Evaluari companie NTT Data Services

Multumit in mare masura, lucru de mediu ok, ai libertate ,program flexibil, salariul depinde de limba.

15.11.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
colectiv super ok, tineri majoritatea
nu prea am simtit ca am sef , daca iti vezi de treaba.
salariu fiind pe o limba mai exotica a fost acceptabil.

Contra
Avansezi greu in funtie ca L1, restul se miscau binisor.
Schimbari dese
Unele salarii nu sunt chiar in balanta cu piata.

Mai multe teambuildinguri cum era inainte. mariti unele salarii , la cei vechi merita!

Full time - Analist IT - Bucuresti

Companie decenta , esti tratat fare si salariile sunt peste medie

19.10.2018 - Angajat Full time Util (6)

Pro
Salarii peste medie, mediu profesionist.

Fostul departament de Servicii din Dell

06.08.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Posibilitati de avansare - rolurile sunt deschise predominant intern
Structura buna pentru dezvoltare (training, certificati, mentoring, etc)
Salariul competitiv
Mediul de lucru si colectivul, diferite activitati cu premii, sala de gaming
Work-life balance, mobilitate
Suficiente locuri de parcare
Actiuni de voluntariat si donatii pentru comunitatile nevoiase din tara, pentru cei care doresc acest lucru

Esti tratat fair si respectat. Cel mai bun loc de munca pana acum.

31.10.2017 - Fost angajat Full time Util (16)

Pro
Management extraordinar! La NTT, fost Dell Services, am avut parte de cel mai bun manager cu care mi-a fost dat sa lucrez. Un tip foarte corect, saritor si muncitor. Un adevarat lider. American, evident.

Banii au fost ok. Cam la nivelul pietei banuiesc.

Respect extraordinar pentru munca si pentru tine ca persoana. Asta depinde insa de echipa si de manager.

Foarte politically correct. Nu am fost niciodata lezat sau jignit, nici macar in gluma, nici macar ca aluzie. Stiu ca pare ceva normal sa nu fii jignit sau lezat. Nu sugerez ca in alte parti te injura cineva in fata, insa exista mai multe feluri de a jigni pe cineva nu doar cele directe.

Raport viata personala/munca excelent! Work from home foarte lejer. Atata timp cat iti faci treaba, nu te intreaba nimeni de nimic.

Proceduri foarte foarte bine puse la punct. Totul e scris undeva, pentru orice exista o procedura. Nu exista haos. Stii clar ce ai de facut.

Totul se face cu ticket. Nu se lucreaza pe mail sau lync. Nu ai ticket, nu se uita nimeni la tine.

Vorba putina si cu cap. In sedinte se discuta pe teme prestabilite si la subiect.

Esti incurajat sa inveti. Chiar daca poate nu iti vor plati cursul, sigur iti vor plati examenul. Eu am vrut sa fac un curs care nu prea avea legatura cu jobul meu si mi-au platit examenul fara discutii.

Evaluarile sunt chiar pe bune, nu se fac doar ca sa fie facute ca in alte parti.

Cultura organizationala foarte puternica si bine pusa la punct.

Am avut placerea sa lucrez numai cu oameni buni si profesionisti, inclusiv colegii de peste ocean si cei din Asia.

Plecarea de aici a fost cea mai grea decizie pe care a trebuit sa o iau profesional pana la momentul de fata.

Economist
Program flexibil
Customer Service Advisor
You learn to handle stressful situations
QA Tester L1
Colegii si locatia biroului.
Vanzator
Auditor extern