BPO & Servicii

• Tel: 021.300.1945
    Fax: 021.300.3025
    Site: www.optimacall.ro

Evaluari companie Optima Solutions Services SRL

Optima este o companie care ridica oamenii la cel mai inalt nivel.

08.11.2017 - Angajat Part time Util (13)

Pro
Angajatorul imi permite sa am dreptul la timp necesar in cazul in care am nevoie, mi se acorda sprijin permanent, am posibilitatea de a invata lucruri noi de la oameni cu experiente de viata.

Contra
Atmosfera, cateodata, in cadrul echipei este terna, fiind presati cateodata de realizarea targetului lunar.

Tineti-o tot asa!

Part time - Agent telesales - Bucuresti

Companie de call center. Daca incerci sa lucrezi foarte mult sau sa stai peste program sa onorezi toata treaba si altul care sta si taie frunze la caini este ocupat toata ziua cu facebookul sau citeste carti sau face alte lucruri care nu au nici o legatura cu munca la birou si la final de program te invinuieste pe tine cel care ai lucrat ca din vina ta el nu a putut sa ajunga la performanta ta, ii manjeste adica ii ofera anumite favoruri materiale sau de alta natura coordonatorilor de proiecte. Daca iti este rau si pleci la ora 1 sau 2 dupa amiaza iti pun concediu in ziua respectiva, altii care sunt la facultate si lucreaza full time pleaca la ce ora vor si nu cred ca trec pe la facultate,dar asta este este mana-n mana cu superiorii. La Optima nu conteaza daca muncesti si dai tot ceea ce e mai bun, nu esti apreciat pentru munca depusa. Salariul se negociaza dupa un an nu dupa 3 luni cum a fost spus la interviu,chiar daca esti nou sau vechi salariu este de 1300 lei cu bonuri si daca esti norocos ai si targhet. Daca esti cuminte si iti vezi de treaba ta esti considerat prost.

19.10.2017 - Angajat Full time Util (11)

Pro
Experienta atat pot spune despre acest aspect.

Locuri de munca Teleperformance Romania
Teleperformance Romania