Optymyze

Compensatii si beneficii
Balanta serviciu/viata pers
Management
Cultura si valori

Un loc bun pentru inceput de cariera, multe oportunitati sa inveti lucruri noi, oameni foarte inteligenti si prietenosi. Management defectos si complet rupt de angajati, sistem PFA care devine iritant repede.
Firma se numea Synygy in trecut.

24.07.2017 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
- Multe beneficii: abonament MedLife, pensie privata, decont sala/sport, masaj ocazional, etc.;
- Program de mentoring/dezvoltare profesionala;
- Oameni foarte prietenosi si mediu placut de lucru;
- Sistem de recrutare foarte bine pus la punct, in 4 pasi, dureaza aproximativ 1 luna;
- Daca ai noroc poti fii trimis in SUA, firma te ajuta sa iti obtii viza;
- Oportunitatea de a participa in tot fluxul de implementare, de la client pana la dev.

Contra
- Trebuie sa te inregistrezi ca PFA, implica multe documente, declaratii, mers la registrul comertului, mers la ANAF, platit taxe, gasit sediu, emis facturi, etc. Devine obositor foarte repede, mai ales pentru ca firma iti da informatii incomplete sau gresite legate de PFA.
- Overtime nu este platit, desi pe proiectele mai mari devine ceva normal si zilnic;
- Integrarea pe proiect este foarte grea, in afara de trainingul pentru platforma, nu exista nici un alt sistem de integrare iar proiectele sunt in general slab documentate;
- "Bonusul" oferit la 3 luni poate fi variabil in functie de performanta firmei, nu a ta personala, sistemul nu este foarte transparent;
- Jobul este de fapt o corcitura intre Business Analyst, Developer si Tester, o mare parte din munca va fi configurare in platforma si testare;
- In functie de proiect, managementul poate fi complet rupt de realitate. In situatia mea se promitea la client din ce in ce mai mult, desi pe proiect aveam din ce in ce mai putine resurse.

- Mai multa transparenta pe proiect si mai multa atentie la situatia angajatilor;
- Renuntati la PFA si folositi contracte de munca;
- Platiti overtime.

Alte informatii valabile la data completarii acestei evaluari
Fost angajat Full time pe functia de Business analyst in Bucuresti anul 2017
Perioada de munca este de 1 - 2 ani.

Oportunitati cariera
Compensatii si beneficii
Balanta serviciu/viata pers
Management
Cultura si valori

Companie tanara, "infometata", cu oameni foarte inteligenti

18.06.2014 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Cultura lor de "familie", deschiderea catre comunicare, salarii foarte ok, atmosfera de lucru relaxanta

Locuri de munca DK Global Recruitment Available jobs for German speakers in Bucharest! Accounting roles RS
Last update: 15.08.2017
iCredit
Calarasi
Last update: 08.06.2017
Inginer proiectant ...
  • Asigurare medicala pentru membrii familiei
  • Concediu de crestere a copilului
Support Technician
  • Teambuildinguri / evenimente de relaxare oferite de catre companie
Accounts Payable
A fost totul Ok pana in momentu in care am inceput zilele de proba, interviu l-am tinut intr-o hala/depozit mare/birouri si ca trebuie sa ...
comr30 17.08.2017
Trista povestire . Cand te gandesti ce promisiuni frumoase erau spuse la inceputul programului si ce frumos erau structurate cele 9 luni ...
NicolasD 17.08.2017
Buna,Am fost contactata pentru un interviu, pozitia consilier juridic insolventa. Va rog daca ma puteti ajuta cu detalii (desfasurare ...
cristina_pulbere2000 16.08.2017
Inginer proiectant ...
System Engineer
Coordonator Recrutare
Support Renewals Representative
Manager Trainee
Tehnician electronist
Statisticile realizate de Institutul National de Statistica (INS) referitoare la evolutia economiei romanesti in primele sase luni ale ...
Mai jos aveti cateva astfel de intrebari pe care nu ar trebui sa va temeti a le rosti. Daca primiti raspuns, puteti lua mai usor decizia de ...
Privita in ansamblu, piata muncii din Romania este una robusta, tara noastra avand chiar cel mai mic procentaj de someri din randul tarilor ...