Oracle Romania

• Site: www.oracle.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Oracle Romania

Fain, dar mai au de lucrat pe partea de suport

04.07.2018 - Fost angajat 2017 - Full time

Pro
- acces la foarte multe traininguri online
- oamenii sunt cei mai destupati din toate companiile cu care am lucrat pana in prezent
- un vast domeniu in care ai ce sa inveti
- documentatie aproximativ ok
- aproape toate aplicatiile interne sunt automatizate si nu trebuie sa astepti x zile dupa o adeverinta, de ex. aceasta iti vine pe mail dupa ce faci request. O poti ridica si in original daca doresti neaparat.
- ai expunere foarte mare la diverse mentalitati, atat ale colegilor, cat si ale clientilor
- posibilitate WFH, in functie de departament
- varietate foarte mare de beneficii
- super orientati spre angajati

Contra
- esti pe bucatica ta, daca vrei sa faci un pas mai departe descoperi ca nu e treaba ta sa stii / sa ai acces la big picture
- daca lucrezi in colaborare cu alte departamente si tu esti in front line fata de client, alea sunt mai miserupiste
- esti evaluat pe niste criterii subiective pe care le afli in momentul evaluarii. not a big tragedy, dar ar fi frumos sa poti monitoriza tot timpul cifrele alea
- cand lucrezi cu alte departamente, alea incearca sa arunce matza in alta curte, doar doar sa nu isi ia el responsabilitatea
- fiind o companie americana, lucrezi (si) cu americani si te lovesti de mentalitatea lor incuiata, cu ochelari de cal, care trebuie sa faca lucrurile ca "asa trebuie", fara sa aiba vreo logica
- posibilitatea de training nu este uniforma pt toate departamentele - unele au posibilitatea sa faca training cu trainer, in sensul ca doar asta fac x zile, fara sa se ingrijoreze de taskuri. altele au posibilitatea sa faca doar niste cursuri online, iar recomandarea managerului este sa le faci "in your free time"
- nu toate dept sunt super profi, in unele se injura ca la usa cortului
- nu exista documentatie pentru toate aspectele pe care ar trebui sa le stii, iar managementul nu face nimic in aceasta directie. nu exista posibilitatea sa fii trainuit de alti colegi in acele aspecte

pt managementul low level din SUA, cu toate ca nu pot citi aceste randuri: fiti mai open minded, nu doar liberali :)

Fost angajat 2017 - Full time - Bucuresti - Analist Tehnic
Perioada de muncă: 1-2 ani.
Recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Companie buna in care te poti dezvolta profesional

04.07.2018 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
Grija fata de angajati.
Posibilitati de avansare

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Un loc in care te poti dezvolta si in care poti creste daca nimeresti in departamentul potrivit.

02.07.2018 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
Atmosfera prietenoasa, beneficii. In mare daca iti vezi de treaba ta nu o sa ai probleme.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Excelent as recomdana si prietenilor

02.07.2018 - Angajat - Full time

Pro
Salariile de intrare excelente

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Ofera oportunitati extraordinare de a invata intr-un mediu de business de cel mai inalt nivel, de a face fata unor provocari complexe, intr-o industrie si organiztie de top.

30.06.2018 - Angajat - Full time

Pro
- Oportunitati de a invata si de a te dezvolta rapid.
- Oportunitatea de a lucra cu oameni extrem de inteligenti, competenti, din toata lumea si de la care poti invata cum functioneaza o astfel de organizatie.
- Mediu de lucru profesionist.
- Posibilitatea de a gasi usor noi provocari, care te ajuta sa te dezvolti.
- Oportunitati de avansare.

Locuri de muncă