Oracle Romania

• Site: www.oracle.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Oracle Romania

Organizatia de pre-sales Bucuresti - profesionisti si un mediu excelent pentru dezvoltare

01.11.2017 - Angajat - Full time

Pro
Un mediu de lucru profesionist, acces la traininguri si un salariu competitiv. Este o organizatie de oameni tineri si deschisi in care se incurajeaza expirmarea libera si initiativa. Cei care au idei bune adesea primesc sprijinul echipei manageriale si se pot implica in proiecte interne care sa le ofere vizibilitate si succes pe termen lung.
Flexibilitatea programului de lucru si oportunitatile de promovare sau mutare in organizatiile partenere/ stakeholderi.
Un alt punct forte mi se pare faptul ca o persoana care isi da interesul si isi propune anumite obiective va fi incurajata si sustinuta de manageri pentru a-si atinge aceste obiective, chiar si atunci cand acest lucru inseamna mutarea intr-o alta echipa.
Majoritatea managerilor, ai mei cel putin se incadreaza, nu fac micro-management.

Contra
Ca orice organizatie, echipa de Pre-sales din Bucuresti are, ca orice padure, uscaturile ei, din pacate. Acest lucru este foarte greu de controlat in zilele noastre, in acest oras.
Un alt aspect mai putin pozitiv este faptul ca oamenii muncitori si doritori sa se implice, ajung la un punct in care este foarte greu sa dea inapoi si, prin urmare, ajung sa lucreze foarte mult, mai mult decat ar fi normal.

Continuati sa ascultati oamenii din echipe si sustinetii in imbunatatirea proceselor astfel incat sa existe un echilibru mai mare intre efortul depus de toti oamenii din echipa.

Angajat - Full time - Bucuresti - Consultant presales
Perioada de muncă: 3-4 ani.
Recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Tumultoasa. Depinde extraordinar de mult atmosfera de lucru de atitudinea managerului.

01.11.2017 - Fost angajat 2017 - Full time

Pro
- Program destul de ok
- beneficii dragute
- poti face voluntariat
- cunosti oameni draguti

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

O companie unde poti creste

31.10.2017 - Angajat - Full time

Pro
-mediu de lucru;
-posibilitate de promovare;
-posibilitati de dezvoltare personala;
-networking
-lucrul international
-posibilitate wfh

Mediu de lucru linistit

31.10.2017 - Angajat - Full time

Pro
Salarii peste medie
Volum de munca relativ mic

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Luxoft Romania

Full time

Bucharest

Luxoft Romania

Full time

Bucharest

Experienta in cadrul Oracle pana in momentul de fata este una pozitiva prin faptul ca reprezinta un mediu propice pentru dezvoltarea profesionala cat si infaptu

26.10.2017 - Angajat - Full time

Pro
Mediu placut de lucru unde nivelul de stres este de cele mai multe ori unul scazut, sprijin reciproc din partea tuturor in cadrul departamentului pentru indeplinirea eficienta a proiectelor si task-urilor zilnice, posibilitatea de lucru in regim WFH (working from home), plata orelor suplimentare dupa caz (perioade aglomerate - sfarsitul de quarter fiscal), accesarea de diverse training-uri pentru dezvoltarea profesionala, team building, salariu motivant pentru primul an de activitate in cadrul companiei, training detaliat (budy+materiale informative) in ceea ce priveste invatarea procesului corespondent job-ului.