Oracle Romania

• Site: www.oracle.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Oracle Romania

Fugiti, nu recomand

11.03.2021 - Fost angajat 2021 - Full time

Pro
Salariul initial peste media pietei
WFH care se respecta

Contra
Un mediu extrem de toxic, ganditi-va de doua ori daca salariul merita sa lucrezi in acest mediu.

Colegii extrem de individualisti si rautaciosi, nimeni nu iti explica si arata nimic, mai ales cei care au deja vechime in echipa. Nu exista niciun interes de a integra un new joiner, nimeni nu te baga in seama, oricat ai incerca sa te integrezi, vorbesti cu ei si nu iti raspunde nimeni, sau se fac ca nu te aud. Chiar si dupa primul an se purtau in asa fel incat imi dadeau senzatia ca sunt un intrus, demonstrand astfel un mediu toxic extrem de bine ascuns. Daca nu ai spirit de observatie ca sa poti invata singur pentru a te descurca, vei avea performante slabe, Iar colegii nu vor pierde ocazia sa sublinieze asta in fata managerului si sa-ti evidentieze greselile. Se practica o mentalitate de tip “gradinita”, in care fiecare se pîraste reciproc, ca sa-si evidentieze “superioritatea”.

Nu ai sanse sa promovezi, sistemul se bazeaza pe prietenii sau relatii amoroase. Nu exista transparenta in ceea ce priveste criteriile de promovare, iar reviewul de performanta de la finalul anului e o gluma, care nu conteaza decat pentru a introduce niste date in sistem de ochii HR-ului.

Salariul nu creste, poate doar daca esti promovat, dar nici asta nu e o garantie.

Nu aplica. Managerii se multumesc cu pozitia si salariul, nu le pasa de angajati. Nu se incurajeaza exprimarea onesta a opiniilor, ba mai mult se incurajeaza pîra intre angajati.

Fost angajat 2021 - Full time - Bucuresti - Deal Specialist
Perioada de muncă: 3-4 ani.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Te muncesc ca pe furnici și nu exista măriri

11.03.2021 - Angajat

Pro
Acces la cursuri

Se poate si mai bine

11.03.2021 - Fost angajat 2020 - Full time

Pro
Echipa frumoasa.

Nu recomand

09.03.2021 - Angajat - Full time

Pro
Overall mediu ok, colegi tineri

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Multumit de experienta avuta si cunostintele dobandite

09.03.2021 - Fost angajat 2013 - Full time

Pro
Transparenta/salarii bune

Locuri de muncă
Continental Romania