Oracle Romania

• Site: www.oracle.com

Evaluari companie Oracle Romania

Oracle Romania este un angajator bun, dar sa stiti ca este foarte multe stres cauzat de manageri si proiecte

25.05.2018 - Angajat Full time Util (9)

Pro
- Invatare + diversitate
- Parte din colegi f. ok
- Salarii bunicele

Contra
- Balanta Work - personal life
- Stres

Full time - Bucuresti

Companie de top.

18.05.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Pachet salarial bun, pachet de beneficii f. bun. Program de lucru flexibil /work from home.

Experienta mea la Oracle - 3 ani si 4 luni

Am inceput in ianuarie 2015 cu un rol pe lb. Germana -- iar in noiembrie 2016 s-a deschis un alt rol in cadrul aceluiasi dept. , dar in alta echipa. Dupa 3 luni de cross training, timp in care a trebuit sa performez doua activitati simultan, fara a fi platita in plus, am fost informati ca s-a implementat activitatea in ture rotative si ca vom activa pe orar de America--dupa alte cateva luni s-a insistat din nou sa semnez un act aditional in care sa accept munca in ture si s-a continuat cu aceeasi presiune si comportament agresiv. Dupa alte cateva luni, s-au facut noi angajari, dar pentru contractori, pentru roluri similare.
In decembrie 2017, la fel ca in fiecare an, aveam zile de concediu reportate de pe anul anterior si mi s-a refuzat dreptul la concediu si informarea in legatura cu decizia pt transferurile contributiilor de la angajator la angajat. Dupa o discutie aprinsa cu noua managera care m-a amenintat ca o sa trebuiasca sa-mi gasesc alt job dupa sarbatori, mi-a fost aprobat in sfarsit concediul. La intoarcerea din concediu, mi-au spus pe un ton arogant ca datorita automatizarii proceselor nu mai au nevoie de mn ca resursa in echipa si au insistat timp de 5 ore sa semnez demisia cu acordul partilor si plata a 4 salarii compensatorii, sau ma vor concedia abuziv cu un preaviz de 20 de zile lucratoare :)))) Am ales salariile compensatorii, nu merita sa investesc in procese si avocati. Sfat: evitati cat puteti mediul agresiv din Oracle, daca tineti la sanatatea voastra, nu este incurajata dezvoltarea angajatilor prin traininguri si chiar nu merita stresul mai mult de cateva luni sau maxim un an. Ca sa nu mai spun ca am avut n ore suplimentare in schimbul carora de abia mi se aproba cate un liber

11.05.2018 - Fost angajat Full time Util (17)

Pro
Flexibilitatea, working from home

Angajator foarte bun

09.05.2018 - Angajat Full time Util (13)

Pro
Colegii, salariul; stabilitate, sanse de dezvoltare. TB destul de multe

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca ALTEN Romania

Full time

Bucharest

Locuri de munca ALTEN Romania

Full time

Bucuresti

Per total, o experinta placuta dar trebuie rabdare pentru a avansa

03.05.2018 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
-colegi foarte ok
-mediu de lucru relaxant
-volum de munca relativ mic

Thinslices Development
ALTEN Romania
ALTEN Romania
Salarii ok pentru inceputColectiv excepțional 1 ora pauza de masaProgram flexibil
Credit Controller
- echipă tânără, dinamica-
GL Specialist
-Pachet de beneficii ok: cafea, fructe, bomboane,tichete de masa, 7card, decont transport, ...
Manager departament
Senior Credit Controller