Oracle Romania

• Site: www.oracle.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Oracle Romania

Locul unde vreau sa ma aflu pe timp de criza.

02.04.2020 - Angajat - Full time

Pro
Intr-o multinationala joburile sunt safe, destul de bine platite raportate la munca depusa. Nu as mai lucra niciodata cu o companie mica. Posibilitatea de a lucra de acasa 1 zi pe saptamana.

Contra
Lipsa oportunitati promovare, poate deveni usor plictisitor

6 ore program de lucru, mai multe zile work from home.

Angajat - Full time - Bucuresti - Operatiuni suport
Perioada de muncă: 1-2 ani.
Recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Experienta proasta

02.04.2020 - Angajat - Full time

Pro
- se fac traininguri pe produsul ce va fi suportat
- se face o certificare pe produs, daca ai noroc si e un produs important pentru companie
- cu mult noroc, intalnesti colegi ok, dar care pleaca rapid
-companie buna pentru oamenii la inceput de drum si fara experienta, gen “first job”
- poti sa faci multe traininguri pe orice produs, daca te lasa managerul

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Volum de munca destul de mare dar experienta cantareste mult dupa ce pleci din companie

02.04.2020 - Fost angajat 2019 - Full time

Pro
Oracle University este cel mai bun lucru aici. Te sfatuiesc sa intrii pe pozitie, invata ce trebuie sa faci ca sa devii operational intr-un scurt timp si dupaia vorbeste cu managerul sa setezi un career path si cere cursuri din portofoliu. Nu faci doar cursuri tehnice legate de Oracle Database sau Apps ci si soft skills.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Ai ce invata, nu te plictisesti, tehnologii noi, echipa tanara, dinamica.

01.04.2020 - Angajat - Full time

Pro
Provocari diverse
Tehnologii noi, cutting-edge
Mediu dinamic de lucru
Lucru in echipe, cu colegi din toata lumea, 24x7

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Un mediu foarte organizat si profesionist, dar slanse mici de promovare rapida

01.04.2020 - Angajat - Full time

Pro
- proceduri pentru orice: poate suna birocratic, dar împiedică pasatul vinei si eventuale probleme de orice fel.
- munca de acasa pentru aproape toate departamentele.
- mediu profesionist: in general faci doar ce intra in atribitiile tale, nu are nimeni asteptsri sa stai peste program ca sa repari greselile altora. Fireste, se mai intampla si asta, dar nu suficient de des cat sa intre in normalitate.
- colegi foarte relaxați pe la cam toate departamentele si in general destul de sociabili.
- salarii la angajare in tot cu piata
- echipamente noi ce se schimba la fiecare 3 ani
- locatii relativ bune
- beneficii la fel ca restul, cu mentiunea ca ai acces nelimitat la Linkedin Learning
- proceduri automatizate cu HR ul atunci cand vine vorba de majoritatea interacțiunilor. Iar personalul HR e foarte de treaba de asemenea.

Premii