Oracle Romania

• Site: www.oracle.com

Evaluari companie Oracle Romania

O experienta foarte utila desi atmosfera este extrem de tensionata si cu mult stres, managementul este extrem de netransparent in ce priveste procesul de evaluare a performantei si poti fi fortat oricand sa-ti dai demisia fara sa existe o dorinta de a preveni acest lucru.

22.01.2018 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Pachet financiar generos, avand in vedere faptul ca am lucrat doar cu limba engleza. Orele suplimentare din quarter end se platesc, recomandarile se platesc si ele.

Contra
Atmosfera este extrem de tensionata si cu mult stres, managementul este extrem de netransparent in ce priveste procesul de evaluare a performantei si poti fi fortat oricand sa-ti dai demisia fara sa existe o dorinta de a preveni acest lucru.

Din punctul meu de vedere, cultura sinceritatii pana la agresivitate si presiunea vin de la nivelul de varf al companiei. Tine de candidatii acceptati sa se adapteze sau sa renunte.

Full time - EMEA Deal Specialist - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

O companie OK, in care se respecta echilibrul dintre viata personala si cea profesionala. Proiectele cu adevarat interesante se impart doar intre manageri si team-leaderi, developerii fac de obicei munca mai plictisitoare.

18.01.2018 - Angajat Util (10)

Pro
Program flexibil
Work from home

Un loc foarte bun pentru a invata si a te deprinde cu mediul corporate

16.01.2018 - Fost angajat Full time Util (11)

Pro
Echipa tanara, mediu de lucru OK, posibilitatea de a schimba departamentul si de a invata multe lucruri

Daca vrei sa lucrezi in domeniul IT, e ok

11.01.2018 - Angajat Full time Util (17)

Pro
Fiecare departament este ca o companie in sine, beneficiile sau lipsa lor difera complet de la un departament la altul. Sunt departamente cu bugete ok, care investesc in angajati, care ofera beneficii, salarii mari, team buildinguri, work from home etc, exista posibilitati de migrare in alte echipe, dar nu foarte usor, exista si manageri buni si competenti. Din nou, povestea difera complet de la o echipa la alta

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca Nobel

Full time

Bucharest,

Locuri de munca Nobel

Full time

Bucuresti,

Oportunitati bune de cariera

09.01.2018 - Full time Util (13)

Pro
- Salariu
- Beneficii
- Flexibilitate

Salariul si o parte din colectiv, ca in orice padure exista uscaturi.
Digital consultant
Exercitiul limbii franceze/spaniole. Cunostinte despre customer service
Junior Assistant
Beneficii tip bookster, transport, bonuri de masa, asigurare medicala
Concurs
Ofiter bancar credite