Oracle Romania

• Site: www.oracle.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Oracle Romania

O experienta dezamagitoare in departamentul de SOA

10.08.2020 - Fost angajat 2020 - Full time

Pro
Bucatarie mare ,sucuri cafea,training pe produsele suportate

Contra
Departamentul de SOA este pe departe cel mai rau loc de munca in care poti ajunge.
Foarte multi oameni atat noi cat si vechi au plecat de aici si nu au mai fost inlocuiti cu nimeni .
Au fost dati oameni afara chiar si in perioada de proba pentru ca au indraznit sa comenteze in fata managementului.
Volumul de munca este exagerat ceea ce duce la intarzieri foarte mari in raspunsul dat clientilor sau o analiza tehnica precara, rezultatul fiind nemultumirea clientilor.
La sfarsitul zilei tot inginerul va pica vinovat pentru ca nu si-a facut bine treaba.
Micromangementul este la putere in acest loc.
Vei fi evaluat non stop si vei fi criticat pentru orice KPI pe care nu il respecti.
Ti se va masura timpul petrecut in pauze si orice fel de intarziere( chiar si de 2-3 minute )si vei fi mustrat in fata echipei .
Exista si colegi turnatori iar managementul va afla instant orice discutie sau nemultumire pe care o ai.
Nu exista spirit de echipa fiecare sta cu capul in monitorul lui si incearca sa nu iasa in evidenta pentru a nu fi luat in vizor de catre manageri.
Sunt promovati oamenii care nu au niciun punct de vedere si nu ies din cuvantul sefului. Poti sa ai ocazia sa primeste chiar si sarcini duble fata de acesti colegi.
Tooluri (ca si produsele vandute) in care vei avea ocazia sa lucrezi sunt de o performanta cel putin mediocra
Work from home e la latitudinea managerului, prin urmare poate sa nu existe.
Maririle de salariu sunt inexistente in suport deci salariul trebuie negociat la venirea in companie.
Au fost mai multe plangeri la adresa managementului catre HR insa nu s-a luat absolut nicio masura.

Evaluati managerii si luati masuri concrete pentru a stopa plecarile oamenilor valorosi din companie. Discutati cu fiecare angajat in parte pentru a vedea ce imbunatatiri se pot aduce.

Fost angajat 2020 - Full time - Bucuresti
Perioada de muncă: 1-2 ani.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

o companie ok , un mediu de lucru placut

09.08.2020 - Angajat - Full time

Pro
- mediu de lucru
- beneficii extra salariale ( asigurari de viata si medicale, abonament clinica, tel de servici )
- salariu (daca il negociezi bine la inceput )
- posibilitate munca de acasa (depinde de departament)

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Un loc de munca satisfacator

08.08.2020 - Angajat

Pro
Echipa și management de calitate, work from home

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Este o companie f organizata

03.08.2020 - Fost angajat 2019 - Full time

Pro
Staff, management, program flexibil

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Companie ok pentru maxim 2 ani de contarct.

03.08.2020 - Angajat - Full time

Pro
Da bine la cv, colectiv excelent, manageri foarte buni.

Premii