Oracle Romania

• Site: www.oracle.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Oracle Romania

Bid Analyst

06.10.2020 - Fost angajat 2019 - Full time

Pro
Multe de invatat pe domenii variate, deci poti prinde knowledge de business end-2-end foarte usor si sa capeti experienta decizionala fantastica.
Managerii locali sunt foarte bine pregatiti si de obicei nu vezi cazuri de 1 an vechime in companie cu 3 promovari ca in alte parti si asta ajuta la induction foarte mult iar.
Destul de multe optiuni sociale si de dezvoltare facute de diverse ong-uri ( da, e atat de mare compania ca nr de angajati ca sunt grupulete pentru orice prin firma)

Contra
Trecerea de la management local la management strain e ce cam strica oracle-ul pe toate diviziile.
O lipsa de centralizare la nivelul mananagementului local ( practic, orice divizie oracle romania are management roman pana la nivelul celui de-al 3-lea manager) iar asta se simte cand se iau decizii in alte parti ale companiei si la care nu asista nimeni local.

Dificil si anevoios drumul prin companie cand se fac schimbari, change management fiind una din solutiile preferate ale companiei la probleme, dar problemele se trag din change management. Dar, daca te tii bine poti lasa impresii foarte bune unor oameni din upper management si sa te dezvolti.

Fost angajat 2019 - Full time - Bucuresti - Bid Analyst
Perioada de muncă: 1-2 ani.
Recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Ok pt 1-2 ani

06.10.2020

Pro
Stabilitate, multinationala

este ok per ansamblu.

03.10.2020 - Angajat - Full time

Pro
program destul de lejer, work from home

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Am fost foarte multumit de experienta de la Oracle ca si Collections Specialist with Italian.

01.10.2020 - Fost angajat 2019 - Full time

Pro
Volumele sunt decente. Programul este respectat. Colegii sunt prietenosi. Au loc team building-uri. Doua zile pe saptamana work from home.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Full time

Bucharest

Full time

Bucharest

Portfolio Specialist

30.09.2020 - Fost angajat 2016 - Full time

Pro
- good work environment
- great recognizable company

Locuri de muncă
Continental Romania