Oracle Romania

• Site: www.oracle.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Oracle Romania

O companie stabila dar rigida si nepasatoare fata de angajati

08.02.2020 - Fost angajat 2020 - Full time

Pro
Stabilitate
Salarii bune la angajare
Echipamente noi
Asigurare de viata generoasa
Abonament la servicii de medicina privata la alegere intre Regina Maria, Medlife, Medsana, Medicover
2 training-uri/certificari gratuite pe an (printre cele mai populare: ITIL, Agile, SCRUM, Java etc)
Access gratuit la toate cartile si trainingurile de pe O'Reilly
Daca vrei sa intri in concediu maternal sau astepti pensia, atunci e locul ideal pt ca nu ai batai de cap si ai stabilitate

Contra
- Nu exista mariri
- Politica anti-work from home si birouri intr-o zona sufocata zilnic de aglomeratie: Aurel Vlaicu/ Pipera
- Program de munca de 9 ore
- Salariile pt acelasi post pot sa difere foarte mult de la echipa la echipa, depinzand de abilitatile de negociere ale candidatului si de managerul echipei
- Multe dintre trainingurile oferite sunt inutile iar accesul la traininguri este de multe ori blocat de manager pt ca "nu exista business reason"
- Exista angajati care nu fac mai nimic si angajati care isi fac treaba excelent: pt Oracle nu exista nici o diferenta intre ei
- Orice angajat poate fi inlocuit usor, esti irelevant
- In sedinte vei vedea constant orientarea spre rapoarte, grafice, numere, niciodata spre oameni
- Dezvoltarea ta personala nu intereseaza pe nimeni in companie
- Oportunitati de avansare aproape inexistente, oamenii asteapta cate 10-12 ani sa avansaze
- Cultura in Oracle este foarte rece, de tipul "every man for himself"

Sfaturile pt management sunt repetate in fiecare Exit Interview, de fiecare angajat. Prin urmare sunt deja cunoscute dar nu sunt aplicate.

Fost angajat 2020 - Full time - Bucuresti - Support Engineer Level 2
Perioada de muncă: 3-4 ani.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Cresteri salariale de 10% in 5 ani, posibilitate de avansare sau schimbarea rolului aproape imposibila, desi esti top performer

05.02.2020 - Angajat - Full time

Pro
Exista work-life balance, dar asta depinde foarte mult de echipa. Daca ai noroc, poti lucra de acasa, dar depinde de rol, echipa si manager. Destul de rar...
Atmosfera degajata

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Shared Service Center- good for multinational experience and exposure to different cultures

29.01.2020 - Fost angajat 2010 - Full time

Pro
Clearly defined roles and responsibilities; you always know what is expected of you and what is the highest level of performance that you can deliver.

Business analyst

29.01.2020 - Angajat - Full time

Pro
-program flexibil
-work from home

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Credit and COllections Analyst

28.01.2020 - Angajat - Full time

Pro
-timpul liber
-echipa de management
-work from home

Locuri de muncă
Continental Romania