Evaluari companie Penny Market - Rewe Romania

Lipsa de motivatatie ca și casier pentru a munci cu drag ai spor !!!

20.06.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Aprecie faptul ca se acorda salariul net(1550) la timp iar o data la 3 luni ți se mai Adaugă pana la 2100 lei net pentru o perfomanta la locul de munca , și tichetele de masa fiind de 15 lei Per ziua muncita . Ți se acorda o asigurare medicală la o clinica privată ( pe care șeful de magazin cu multe rugăminti mi a acordat acel card pentru a putea beneficia )

Contra
Nu ești motivat sub nicio forma pentru a munci cu drag . Vii la munca doar de nevoia financiară ,atat. Nu se plătesc orele suplimentare . Schimbul 1 începe la ora 6.30 și se închie la ora 15.00 iar schimbul 2 la da 15.00 pana la 23.30 . Aceea jumătatea de ora pana vine celălat casier ,nu îți este plătită . Atenție nu se acorda fluturașii de salariul la timp ci doar după 2,3 luni. Pontajul ți-l face șeful de magazin cum dorește el,weekenduri muncite in pontaj apar nemuncite ) , ceilalți șefi își fac singuri pontajul. Ți se Adaugă responsabilități pe care nu le găsești in fisa postului la început atunci când semnezi . Șefii suferă de funcții și efectiv profita de subalternii săi .

Șefii/inspectorii sa învețe sa aduca motivatie și laude angajaților care au perfomante la locul de munca .
Din partea lor ai parte doar de critica dura . Sa se plătească orele suplimentare .

Full time - Casier si lucrator comercial - Bucuresti

Penny Constanta

02.06.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Colegi minunati. Salariul la timp.

Evitati pe cat posibil firma asta. Nu ti se spun multe lucruri la angajare, dar afli pe parcurs :((( .
Nu stiu cum e in alta parte, dar aici e dezastruos.Am lucrat 5 luni de zile casier si am decis sa pun punct bataii de joc de la Penny.
Nota - 2 din 10.

28.05.2018 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Nu exista puncte pro de mentionat

Nu recomand. Trebuie sa stai foarte bine psihic si fizic sa rezisti intr-un Penny

24.05.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
-nu e chiar "munca de jos"
-salariu bunicel

Destul de mult de munca

03.05.2018 - Full time Util (13)

Pro
Produsele / colegii saritori

Locuri de munca Penny Market - Rewe Romania
BUCURESTI, Bacau, Ilfov