Pentalog Romania

IT&C

• www.pentalog.ro

Evaluari companie Pentalog Romania

- multi angajati tipicari, greu de scos din sabloanele lor
- angajatori care vor sa faca de toate (si IT, si PR, si marketing) si nu fac nimic bun.
- angajati care nu isi justifica prezenta, fiind mai ocupati cu barfa si cu pauzele de cafea decat cu responsabilitatile lor (surprinzator, pe acestia nu i-a dat nimeni afara, probabil cineva le-a remarcat abilitatea de a extrage informatii de la colegi si le-a apreciat "competentele")

31.10.2014 - Angajat Full time Util (0)

Pro
- Au inceput sa tina cont de parerile oamenilor
- Unii oameni sunt seriosi, responsabili si dispusi sa te ajute

Contra
EVALUARE VALABILA PENTRU TOATE AGENTIILE:
- Instabilitate, lipsa unor proiecte mari, oameni care se angajeaza, pleaca si apoi se reangajeaza ...
- neprofesionalismul creste direct proportional cu gradul de aroganta
- unii au pretentii mari de la altii, fara a oferi seriozitatea pe care o pretind altora si isi ascund lipsa de pregatire prin suficienta, prin acuze si critici aduse unor oameni care incearca sa isi faca treaba, unii oameni corecti sunt sapati de altii care trebuie sa isi justifice astfel lipsa de performanta)
- proceduri interminabile, statistici, rapoarte inutile de care oricum nu tine nimeni cont, prime calculate dupa formule numai de ei stiute astfel incat la sfarsit sa nu obtii aproape nimic, modul imbarligat in care reformeaza primele, calculeaza si recalculeaza astfel incat sa iti poata justifca de ce nu acorda prime.
- lipsa de motivare a personalului care lucreaza in administrativ, servicii de suport - atitudine dispretuitoare a "expertilor"
- oamenii neprofesionisti care au supravietuit in mediul de afaceri prin diverse tactici si care manifesta dezinteres fata de propriul loc de munca ii incurca pe cei care vor sa isi faca treaba

- mai multa seriozitate si respectarea angajamentelor initiale
- motivarea tuturor categoriilor de angajati, nu numai a inginerilor, ci si a celor care lucreaza in administrarea firmei si asigura servicii interne. O firma care isi doreste angajati multumiti trebuie sa ii ia in considerare si pe cei din interior, nu doar cei care ii reprezinta in relatia cu clientul.
- recrutati oameni care pe langa calitatile profesionale sa aiba si caracter. Cei fara caracter va vor aduce deservicii mai mari decat avantajele pe care credeti ca le-ati castigat angajandu-i.
- cei care nu aduc contracte firmei ar trebui penalizati. cand nu se obtin rezultate notabile, sufera toata firma. Identificati factorii care au determinat scaderea numarului de proiecte si rezultatele slabe. Nu trebuie sa sufere toata firma pentru incompetenta celor care nu isi fac treaba si nu aduc proiecte.
- Indepartati personajele toxice, neproductive, care polueaza firma si care pot fi identificate usor dupa numarul de pauze de cafea, de tigara, oamenii care se dau extrem de "ocupati" seara, ramanand dupa program, pentru ca toata ziua au frecat menta stand la barfa.
- o atitudine mai matura (prea mult teribilism adolescentin, renuntati la lozinci, clisee si poze colorate care ascund o realitate cenusie)
- axati-va pe o singura chestie si perfectionati-o. daca va apucati de o suta de chestii, nu faceti nimic bun
- lasati-i pe oamenii de calitate sa isi faca treaba. nu mai incurcati oamenii seriosi

Full time - Functionar administrativ - Brasov

Management dezastruos si promovare de non-valori

05.10.2014 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Anumiti colegi de pe proiect
Deplasarile la client

java developer, team lead

14.06.2014 - Angajat Full time Util (0)

Pro
oameni faini, proiecte de la care mai ai ce invata, multe oportunitati pentru cei care le cauta, knowledge sharinguri cat cuprinde, sediu fain (cel in care ne-am mutat de un an), buna organizare locala, se si intampla ce propun angajatii

O firma dezorganizata

21.03.2014 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Teambuildinguri, dar f. rare

varietate proiecte si respect pentru oameni

21.03.2014 - Angajat Full time Util (0)

Pro
atmosfera faina, colegi de treaba, proiecte variate, salarii bune

Locuri de munca Luxoft Romania
Luxoft Romania
Locuri de munca Harman International Romania
Harman International Romania
Locuri de munca Nobel
Nobel
Un loc destul de chill ca atmosfera, dar din nou, atata timp cat esti tot timpul cu capul plecat.
Specialist risc
Echipa empatica, proceduri simplificate, axati pe automatizare
Embedded Software Developer
Colegi okayProgram flexibil