Port Computer Romania SRL

• www.port.ro

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Port Computer Romania SRL

Experienta destul de neplacuta.

12.12.2017 - Fost angajat 2017 - Full time

Pro
Mentionez ca nu am lucrat aici, insa, am fost chemata la doua interviuri.
PRO: parea un mediu de lucru ok, degajat, din ce am tras cu ochiul in departament, atunci cand am fost la interviuri; echipa era constituita din persoane tinere.

Contra
Sunt EXTREM de neseriosi, deoarece nu isi respecta promisiunile si nu dau dovada de profesionalism.
Am fost la un interviu pt postul de redactor programe tv, iar dupa aproximativ o saptamana jumatate m-au chemat la cel de-al doilea interviu. La acest interviu am sustinut o testare de o ora, timp in care am avut diverse task-uri (extrem de aiurea mi s-au parut, era un test de clasa a 5a la engleza si la romana). A zis redactora sef ca ma suna sa imi ofere un raspuns in maximum o saptamana jumtate/ doua, dar...a trecut mai bine de o luna si ma suna sa imi dea o veste suuuuuper...i-am spus ca m-am angajat intre timp si isi prezenta parerea de rau ca rateaza sansa de a colabora cu mine.
Super fake. I-am batut un pic obrazul ca nu si-a respectat promisiunea si nu m-a sunat cand a spus, chiar si in cazul unui raspuns negativ, era profesional sa faca asta. Mi-a raspuns ca a durat atat pt ca fusesera zilele libere de Sf. Andrei si 1 decembrie. O scuza total neplauzibila, intrucat pana in acele zile libere trecuse aproape o luna...deci, urat.
Nu va recomand, pierdeti timpul la interviuri si va tin o luna si ceva pana va ofera un raspuns.
Succes!

Profesionalismul lasa de dorit.

Fost angajat 2017 - Full time - Bucuresti - Redactor
Perioada de muncă: Mai puțin de un an.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Locuri de muncă
Total Global Services ...
rinf.tech
McDonald`s Romania