Professional HR

2.5
  • Site: www.professional.com.ro

Evaluari companie Professional HR

Profesional doar cu NUMELE

19.02.2019 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
+ locatia, aproape de centrul orasului
+ volum mare de munca, multe proiecte, nu ai timp sa te plictisesti

Contra
- salariu foarte mic
- incadrarea se face pe minimul pe economie chiar daca salariul net este un pic mai mare, asta pentru a platii taxe cat mai mici catre stat
- nu se fac traininguri (am vrut sa fac cursul Hire With Purpose sustinut de AIMS, pe care sa mi-l platesc singur, dar au aflat 2 sefi de la sediul central si m-au determinat sa nu ma duc la acel curs, pentru ca ma invata ei, nu a fost asa, am participat doar la un interviu si atat
- angajatii devotati, harnici, etici din pacate nu sunt apreciati
- superiorii nu-si respecta promisiunile facute angajatilor
- in departamentul de administrare personal nu se fac evaluari ale angajatilor, iar daca se fac nu ti se comunica rezultatul (ceea ce ai putea imbunatati)
- nu primesti raspuns la toate mailurile adresate superiorilor
- in departamentul de aministrare nu prea se practica mariri salariale
- in 3 ani de activitate s-au rulat 3 sefi in departamentul de admin
- nu prea ai ocazia sa-ti cunosti toti colegii (ajungi sa-i cunosti la petrecerea de Craciun) si sa stii cu ce se ocupa fiecare pentru ca pleaca in masa din toate departamentele si filialele
- la angajare nu primesti o fisa a postului, daca o soliciti ulterior ti se spune ca o primesti, dar raman doar vorbele ca practic nu se intampla, la fel si cu actele aditionale

- sa nu-si mai amageasca angajatii spunandu-le ca le vor marii salariul daca ei nu au de gand sa isi onoreze promisiunile
- consider ca ar trebui apreciate rezultatele nu gradul de prietenie intre angajat si management
- sa inteleaga ca resursa umana reprezinta o resursa cheie, vitala, supravietuirii companiei

Full time - Inspector Resurse Umane - Timisoara

Buna pana la un anumit punct.

23.01.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Este o companie foarte buna unde iti poti incepe cariera in HR
Volumul de munca este destul de mare dar managerii nu pun mare presiune pe tine.
Poti sa te invoiesti de la munca cand ai nevoie sa iti rezolvi problemele personale.

Mediu placutLocatie okTimp liber destul de mult
Inginer tehnolog
Deplasari in Germania platite la nivelul de acolo
Electrician intretinere
Mediu de lucru competitiv.
Concurs
Software Developer .Net