PTC

IT&C

• www.ptc.com

Evaluari companie PTC

Dezamagire totala privind anumiti manageri, moralitatea si profesionalismul, organizarea activitatilor. E greu sa iti dai seama ca lucrezi in cadrul unei firme de IT. Este inuman sa muncesti atata! Sa fii obligat sa lucrezi aproape non-stop chiar si in concediu si in zilele legale! Prea multe ore suplimentare!

21.05.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Sunt cativa colegi care sunt profesionisti de inalta clasa (masterate, doctorate), insa nu sunt promovati pt ca deranjeaza si eclipseaza cu inteligenta lor pe managerii lor.

Contra
Dezamagire totala aceasta firma!!! O enorma bataie de joc! Sunt anumiti manageri (romani si italieni) care nu stiu sa fie manageri!! Te jignesc, te umilesc, se cred Dumnezeu pamant, adica superiori fara sa aibe vreo justificare! Muncesti pana la epuizare, chiar pana la 2-3 dimineata si in weekendsi concediu...am ajuns un om bolnav ...am fost la doctor de urgenta de atata epuizare psihica si fizica! Atatea ore de munca obligatorii fara sa fie apreciat?!!!! Nu se merita! In nicio alta firma nu muncesti atata! Esti promovat doar pe baza de "prietenie" chiar daca nu ai nimic in comun cu activitarea respectiva...deci nu conteaza profesionalismul! Esti obligat sa iti iei laptopul de serviciu acasa in zilele legale, de Revelion, etc. Iti este interzis sa rostesti adevarul. Esti concediat intr-un mod brutal: ti se schimba parola la laptop fara ca tu sa stii, iti spune sa dai un raport cu ceea ce ai lucrat foarte detaliat cu minute si secunde (fapt ce iti ia 2 ore) si apoi ti se spune ca din clipa urmatoare esti dat afara.

Promovati adevaratele valori: oameni cu studii de specialitate de inalta calificare, respectati-i, apreciati munca lor si nu-i indepartati! Asa firma va creste in valoare si profesionalism!

Full time - Operational analyst - Bucuresti

O companie care cauta excelenta - branchul customer success

05.01.2018 - Angajat Full time Util (12)

Pro
- salariu bun
- colegi foarte prietenosi, te simti ca intr-o familie
- HR foarte ok, calificat si profesionist
- nivelul de munca lejer, nu te alearga nimeni
- oportunitatea de a lucra de acasa
- vederea foarte buna de la etajul la care se afla birourile (8) si pentru cei care fumeaza exista 2 balcoane si o terasa
- bucataria echipata corespunzator
- nu-ti face nimeni observatie daca se intampla sa intarzii 15-30 de minute
- management foarte ok si intelegator
- posibilitatea anuala de a calatori in afara tarii

una dintre cele mai bune companii (corporatii) la care am lucrat pana acum

Companie slaba de tip "wannabe"

10.10.2017 - Angajat Full time Util (16)

Pro
Angajatii au de regula, un comportament deschis.

o experienta placuta, un mediu in care poti evolua rapid, meritele iti sunt recunoscute si este apreciat pentru munca pe care o depui. Colegi tineri, mediu diamic si distractiv. l

11.07.2017 - Angajat Full time Util (13)

Pro
program lejer
work from home
mediu in care te poti remarca
accentul este pus pe dezvoltarea angajatului si nevoile acestuia.

Experienta medie spre buna

22.06.2017 - Angajat Full time Util (16)

Pro
Salariul si colegii

Agent coordonare resurse
Salarii mereu la timp, echipa tanara.
QA Engineer
- atmosfera- tehnologii folosite- colegii
Mediu tanarMediu multiculturalExpunere la sisteme ERP
Operator roboti ...
Topograf