Reinvent Consulting

• Profil companie activ
  • Tel: 021.318.6960 / 031.100.0701
    Site: www.reinventconsulting.ro

Evaluari companie Reinvent Consulting

Ceea ce apreciez foarte mult aici e ca toti suntem colegi in colaborarea noastra si nu punem accent pe ierarhii.

20.01.2017 - Angajat Full time Util (14)

Pro
Cateva avanataje majore in companie sunt:
* mediu cu oameni tineri
* oportunitatea de a avansa si de a te dezvolta si pe alte pozitii sau departamente.
* comunicare deschisa cu directorii si colegii deopotriva
* feedback frecvent
* bonusuri in functie de performanta sau vanzari
* team buildinguri si iesiri cu colegii

Contra
Singurul inconvenient sunt orele suplimentare petrecute in perioadele mai aglomerate, care sunt de obicei compensate fie cu zile libere sau suplimente la salariu.

Ma bucur ca am gasit un mediu in care sa pot primi o critica constructiva si sa pot sa ofer, la randul meu, feedback deschis tuturor, inclusiv Directorului general. Aceasta deschidere ma face sa recomand si sa apreciez compania.

Full time - Director Juridic - Bucuresti

Reinvent este un mediu de lucru unde promisiunile si posibilitatile de avansare mentionate la interviul de angajare chiar se adeveresc!

12.10.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Exista anumite beneficii pe care nu le-am mai intalnit la alte companii: zile libere cu ocazia zilelor de nastere, cadouri pentru fiecare sarbatorit, zile libere totale sau partiale dupa fiecare trimestru de munca, toate acestea platite. Incasarile mari s-au reflectat si in buzunarele angajatilor prin prime. De sarbatori, pe langa zile libere, se ofera si cadouri tematice sau prime in bani. Orele suplimentare sunt transformate ulterior fie in zile libere sau exista posibilitatea platii cu spor de 175% pe aceste zile.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Reinvent Consulting

Reinvent e o companie unde esti ascultat, spiritul de colegialitate este foarte ridicat si deciziile angajatului sunt sprijinite.

30.08.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Am stat 2 ani in companie, pana cand am decis ca as dori o schimbare in cariera. Am ales alta companie, insa dupa 2 luni nu eram inca in regula. Mediul era mult mai stresant, beneficiile mai putine si nu am reusit sa ma integrez mai deloc in colectiv. De aceea, dupa o scurta discutie, am fost primit cu bratele deschise inapoi, nimeni nu a reprosat nimic, iar acest lucru este destul de rar in companiile din domeniu. Ma bucur asadar ca exista posibilitatea de a incerca si alte oportunitati in afara companiei, dar care nu pericliteaza colaborarea.

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

La Reinvent Consulting am gasit oameni care apreciaza lucrul bine facut si care ofera recompense tuturor celor care isi respecta responsabilitatile si isi fac munca cu seriozitate. Este un loc in care fiecare zi este diferita si niciodata nu pot spune ca m-am plictisit la job.

29.07.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Programul este respectat, orele suplimentare platite;
Managementul ofera prime, salariile sunt paltite la timp;
Colegii sunt respectuosi, saritori si competenti;

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Experienta la Reinvent a fost incununata de cunostinte noi si mediu de lucru placut. Am inceput sa colaborez cu aceasta companie acum 10 ani, cand inca era la inceput, insa de 6 ani sunt angajata propriu zis. Aici m-am dezvoltat din punct de vedere profesional, dar am aflat si cum se coordoneaza o companie din punctul de vedere al unui Partener Asociat.

04.07.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Cateva dintre avantaje se leaga de recompensa salariala, un mediu de lucru placut, oameni competenti, care reusesc sa puna compania pe primul loc si totusi sa pastreze o atmosfera relaxata la job. Exista numeroase zile libere (30 in total), sporuri din vanzari sau atragerea de contracte noi, care se dau fiecarui angajat, in functie de performanta si multe alte beneficii de ordin financiar.

Locuri de munca Passion4Work Marketing  Responsible
Passion4Work
Locuri de munca Automatic Data Processing - ADP Romania Payroll Specialist (French and English)
Automatic Data Processing - ...
Locuri de munca AMOMA Junior Fraud Control Officer
AMOMA
Locuri de munca BIA Business Intelligence Alliance Costumer Support - HR Services
BIA Business Intelligence ...
Locuri de munca Architected Business Solutions SRL Junior SAP Consultant
Architected Business ...
Agent vanzari
Salariu platit la timp, bonuri de masa, prime de sarbatori. Poti invata lucruri noi.
Costumer Support Service
Bine situat si usor de ajuns coditile as decente
Seriozitate,echipa super, colegialitate
Beauty advisor