Reinvent Consulting

• Tel: 021.318.6960 / 031.100.0701
    Site: www.reinventconsulting.ro

Evaluari companie Reinvent Consulting

O mare parte dintre comenturile de pe acest site sunt puse "la comanda" conform instructiunilor primite de la Administratorul companiei

08.04.2019 - Fost angajat - Full time Util (10)

Pro
-mediu propice celor care sunt la inceput si care nu au experienta unui loc de munca insa care au sustinere financiara din partea parintilor (nu va bazati strict pe ceea ce castigati la acest loc de munca)

Contra
-in perioada in care am lucrat aici: intarzieri salariale periodice pe perioade mari de timp; pe perioada de toamna tarzie si inceput de iarna era foarte frig pentru ca nu plateau la timp facturile si pe perioada de vara erau deconectati de la gaze, etc.
-periodic primeam mail din partea Directorului General sau din partea colegilor de la Marketing prin care ni se solicita sa intram pe acest site si sa adaugam comentarii pozitive cu privire la companie!

Full time - Consultant - Bucuresti

Super echipa! Mediu de lucru placut!

15.03.2019 - Angajat Util (6)

Pro
crestere salariala 10% dupa fiecare an - pentru primii 3 ani (asumata in contract)
4 zile extra de concediu, ziua de nastere libera, prime la contabilitate
Nu se sta peste program

Ceea ce apreciez foarte mult aici e ca toti suntem colegi in colaborarea noastra si nu punem accent pe ierarhii.

20.01.2017 - Angajat - Full time Util (14)

Pro
Cateva avanataje majore in companie sunt:
* mediu cu oameni tineri
* oportunitatea de a avansa si de a te dezvolta si pe alte pozitii sau departamente.
* comunicare deschisa cu directorii si colegii deopotriva
* feedback frecvent
* bonusuri in functie de performanta sau vanzari
* team buildinguri si iesiri cu colegii

Reinvent este un mediu de lucru unde promisiunile si posibilitatile de avansare mentionate la interviul de angajare chiar se adeveresc!

12.10.2016 - Angajat - Full time Util (0)

Pro
Exista anumite beneficii pe care nu le-am mai intalnit la alte companii: zile libere cu ocazia zilelor de nastere, cadouri pentru fiecare sarbatorit, zile libere totale sau partiale dupa fiecare trimestru de munca, toate acestea platite. Incasarile mari s-au reflectat si in buzunarele angajatilor prin prime. De sarbatori, pe langa zile libere, se ofera si cadouri tematice sau prime in bani. Orele suplimentare sunt transformate ulterior fie in zile libere sau exista posibilitatea platii cu spor de 175% pe aceste zile.

Oferte care ti s-ar potrivi

Reinvent e o companie unde esti ascultat, spiritul de colegialitate este foarte ridicat si deciziile angajatului sunt sprijinite.

30.08.2016 - Angajat - Full time Util (0)

Pro
Am stat 2 ani in companie, pana cand am decis ca as dori o schimbare in cariera. Am ales alta companie, insa dupa 2 luni nu eram inca in regula. Mediul era mult mai stresant, beneficiile mai putine si nu am reusit sa ma integrez mai deloc in colectiv. De aceea, dupa o scurta discutie, am fost primit cu bratele deschise inapoi, nimeni nu a reprosat nimic, iar acest lucru este destul de rar in companiile din domeniu. Ma bucur asadar ca exista posibilitatea de a incerca si alte oportunitati in afara companiei, dar care nu pericliteaza colaborarea.