Reinvent Consulting

• Tel: 021.318.6960 / 031.100.0701
    Site: www.reinventconsulting.ro

Evaluari companie Reinvent Consulting

Cultura si valori

Ceea ce apreciez foarte mult aici e ca toti suntem colegi in colaborarea noastra si nu punem accent pe ierarhii.

20.01.2017 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Cateva avanataje majore in companie sunt:
* mediu cu oameni tineri
* oportunitatea de a avansa si de a te dezvolta si pe alte pozitii sau departamente.
* comunicare deschisa cu directorii si colegii deopotriva
* feedback frecvent
* bonusuri in functie de performanta sau vanzari
* team buildinguri si iesiri cu colegii

Contra
Singurul inconvenient sunt orele suplimentare petrecute in perioadele mai aglomerate, care sunt de obicei compensate fie cu zile libere sau suplimente la salariu.

Ma bucur ca am gasit un mediu in care sa pot primi o critica constructiva si sa pot sa ofer, la randul meu, feedback deschis tuturor, inclusiv Directorului general. Aceasta deschidere ma face sa recomand si sa apreciez compania.

Alte informatii valabile la data completarii acestei evaluari
Angajat Full time pe functia de Director Juridic in Bucuresti
Perioada de munca este de 1 - 2 ani.

Cultura si valori

Reinvent este un mediu de lucru unde promisiunile si posibilitatile de avansare mentionate la interviul de angajare chiar se adeveresc!

12.10.2016 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Exista anumite beneficii pe care nu le-am mai intalnit la alte companii: zile libere cu ocazia zilelor de nastere, cadouri pentru fiecare sarbatorit, zile libere totale sau partiale dupa fiecare trimestru de munca, toate acestea platite. Incasarile mari s-au reflectat si in buzunarele angajatilor prin prime. De sarbatori, pe langa zile libere, se ofera si cadouri tematice sau prime in bani. Orele suplimentare sunt transformate ulterior fie in zile libere sau exista posibilitatea platii cu spor de 175% pe aceste zile.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Reinvent Consulting

Cultura si valori

Reinvent e o companie unde esti ascultat, spiritul de colegialitate este foarte ridicat si deciziile angajatului sunt sprijinite.

30.08.2016 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Am stat 2 ani in companie, pana cand am decis ca as dori o schimbare in cariera. Am ales alta companie, insa dupa 2 luni nu eram inca in regula. Mediul era mult mai stresant, beneficiile mai putine si nu am reusit sa ma integrez mai deloc in colectiv. De aceea, dupa o scurta discutie, am fost primit cu bratele deschise inapoi, nimeni nu a reprosat nimic, iar acest lucru este destul de rar in companiile din domeniu. Ma bucur asadar ca exista posibilitatea de a incerca si alte oportunitati in afara companiei, dar care nu pericliteaza colaborarea.

Cultura si valori

La Reinvent Consulting am gasit oameni care apreciaza lucrul bine facut si care ofera recompense tuturor celor care isi respecta responsabilitatile si isi fac munca cu seriozitate. Este un loc in care fiecare zi este diferita si niciodata nu pot spune ca m-am plictisit la job.

29.07.2016 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Programul este respectat, orele suplimentare platite;
Managementul ofera prime, salariile sunt paltite la timp;
Colegii sunt respectuosi, saritori si competenti;

Cultura si valori

Experienta la Reinvent a fost incununata de cunostinte noi si mediu de lucru placut. Am inceput sa colaborez cu aceasta companie acum 10 ani, cand inca era la inceput, insa de 6 ani sunt angajata propriu zis. Aici m-am dezvoltat din punct de vedere profesional, dar am aflat si cum se coordoneaza o companie din punctul de vedere al unui Partener Asociat.

04.07.2016 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Cateva dintre avantaje se leaga de recompensa salariala, un mediu de lucru placut, oameni competenti, care reusesc sa puna compania pe primul loc si totusi sa pastreze o atmosfera relaxata la job. Exista numeroase zile libere (30 in total), sporuri din vanzari sau atragerea de contracte noi, care se dau fiecarui angajat, in functie de performanta si multe alte beneficii de ordin financiar.

Locuri de munca Orange Romania Internship @Orange -  Relatii Clienti
Last update: 26.07.2017
Locuri de munca Ubisoft Romania Senior Business Analyst ? IT & PPM Domain
Part time / > 5 ani experienta
Last update: 29.06.2017
Locuri de munca Lidl Romania Manager Magazin Tulcea(f/m)
LIDL Romania
Recrutor
  • Concediu de maternitate & paternitate
27.07.2017
27.07.2017
Buna ziua! Ce salarii sunt la Aerotec, in productie, logistica? Am auzit foarte multe cunostinte spunand ca: este foarte lejer dpdv al ...
Pokke 26.07.2017
Support Technician