Samsung Shared Services Centre Europe

3.8
  • www.samsung.com

Evaluari companie Samsung Shared Services Centre Europe

Mediul de lucru tensionat unde angajatul este vazut ca un obiect si nu le pasa de tine

19.06.2020 - Angajat in prezent - Full time Util (0)

Pro
ABSOLUT NIMIC,

Contra
Ti se spune din start ca pot sa faca rost de cineva nou oricand si ca nu esti important.

Doar anumiti colegi sunt promovati si au toata atentia si suportul conducerii cu toate ca nu ajuta si nu contribuie cu nimic in plus fata de restu, nu au VECHIMEA necesara, nu au proiecte si mai fac si greseli.

Pentru a atinge un salariu similiar cu cel primit la alt Shared Service trebuie sa stai in inchidere pana la 2-3 dimineata.

Sunt doar 2 zile de work from home si sunt vazute ca un mare gest de bunatate din partea conducerii dar daca ai o urgenta ai la tine laptopul si vrei sa lucrezi de acasa nu se poate, trebuiesc planificate cu 2 saptamani inainte….

Pe 2 ianuarie trebuie sa te prezinti la birou si la fel in ziele libere legale 1 Iunie etc. Esti platit dublu dar dupa un timp devine obositor si stresant.

Daca vrei sa pleci in concediu trebuie sa ai mare grija sa nu iti iei biletele la sfarsitul/inceputul lunii sau mijlocul ei(da nu putem sa lipsim in mijllocul lunii)

Retentia personalului este 0, nu am intalnit colegi care au vechime mai mare de 3 ani, cei competenti pleaca fiind scarbiti de acest mediu si de conducerea acestui Shared Service.

Un volum exagerat de munca, daca se trezeste conducerea ca avem 5 secunde libere(suntem masurati constant) atunci mai putem sa facem ceva.

NU le pasa de angajati. Toate companiile is tin angajatii acasa in perioada de ALERTA dar gigantul SAMSUNG ii pune sa vina la birou. Am putut lucra linistiti pana acum acasa dar pe 15.06.2020 a trebuit sa venim la biroun in ture(2 zile la birou 3 zile lucru de acasa).

In alte parti angajatii au primit de sarbatorile pascale( masti, manusi, vouchere), au putut sa isi ia acasa scaune sau au primit voucherele sa isi cumpere ce au nevoie pentru a lucra intr-un mediu cat mai ok pentru ei, aici esti chemat la birou si ti se recomanda sa folosesti masina personala si masca personala ca sa vii la birou pentru a avea grija de sanattea colegilor. Primesti o masca la fiecare 4 ore dar sa vedem ce fac in inchidere cand stam de la 9 pana la 12-1 noaptea….

Totul are si un sfarsit.

Full time - Bucuresti

Telenovela ieftina.

17.06.2020 - Angajat in prezent - Full time Util (5)

Pro
Nu exista ceva positiv in aceasta companie….

Bataie de joc si umilinte

16.06.2020 - Angajat in prezent - Full time Util (6)

Pro
Cel mai bun loc de unde poți începe, mai rau de atat nu cred ca vei gasi in zona asta.

Cultura organizationala identica cu o firma mica de apartament

16.06.2020 - Fost angajat - Full time Util (7)

Pro
Nu cred ca exista ceva....

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca 8x8 International S.R.L

Full time

Cluj-Napoca,

Locuri de munca Nobel

Full time

Bucuresti,

Jobul ideal pentru cei ce cauta un mediu de lucru placut, cu oameni deschisi si management competent

12.06.2020 - Angajat in prezent - Full time Util (1)

Pro
-o companie orientata catre nevoile angajatului
-o echipa tanara si proactiva, cu oameni prietenosi si deschisi
-management care te incurajeaza si te ajuta sa cresti
-opiniile personale sunt ascultate si valorificate
-incredere in munca depusa
-oportunitati de avansare