SCC Services

BPO & Servicii

• Profil companie inactiv
  • Site: www.scc.com/contact-us/romania/

Evaluari companie SCC Services

Nu recomand decat daca esti la primul job si nu ai ambitii foarte mari!

18.01.2018 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Singurul punct pro era ca se respecta programul de venit si plecat acasa.

Contra
Eu am lucrat pe echipa de Service Desk Multiclient, unde am avut un team leader pe care nu il recomand deloc!

- salariul nu era mereu platit la timp;
- maririle erau inexistente, desi erai ambitionat de catre seful de echipa si de HR ca la fiecare 3 luni pana la 1 an vei primi cate o marire de 100 lei, apoi de la 1 an incolo, cate 100 lei la fiecare an trecut (totul se baza pe evaluarile pe care ti le faceau: nota minima pentru marirea de 100 lei era 3 din 5, si chiar daca erai pregatit si stiai ca o sa iei medie mare, aveau ei grija sa iti puna media sub 3, gen 2.99, 2.98, tocmai ca sa nu iti dea marirea).
- iti inventau motive din senin ca sa iti faca referat, pentru ca nu le convenea lor ceva, si nu aveai cu cine sa te razboiesti, pentru ca nu puneau pret pe tine, erai un cal la jug, si daca plecai, gaseau ei un alt prost pe care sa il prosteasca si mai tare, care mai apoi dupa cateva luni pleca si ala.

Nu cred ca are capacitatea sa inteleaga ca SCC este privit ca o pepiniera de fraieri, care muncesc pe te miri ce si mai nimic, si ca si angajatii merita respect si ascultare, eventual sa simta ca vrei sa investesti in cei care sunt cu adevarat pregatiti si o demonstreaza.

Full time - Service Desk Analyst - Bacau
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Colectiv grozav, dar conducere extrem de nesatisfacatoare.

15.01.2018 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Salariu la timp.
Certificari posibile.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in SCC Services

Dezamagitoare.... Nu ma asteptam sa fiu tratata astfel avand in vedere ca este o companie IT. Interviul l-am sustinut in Bacau. Aplicasem pentru un post pe limba engleza. Am dat un test de limba si dupa aia a urmat interviul. Am fost luata la rost de ce nu am lucrat in timpul facultatii, de ce nu mi-am gasit loc de munca pana acum. Am batut drumul degeaba fiind si la iesirea din oras localizat sediul.

06.11.2017 - Full time Util (10)

Pro
Poti capata experienta, dar doar daca isi revizuiesc atitudinea.

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Am lucrat petru aceasta firma in urma cu 2 ani, primul job. Experienta a fost groaznica, parerea imi era impartasita si de cei maivechi (chiar si 5 ani -- dupa care avea 1400 Ron).

13.08.2017 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
- salarii la timp (foarte coreti)
- exista niste cursuri platite...se platesc cursurile dupa absolvire, dar nu sunt accesibile oricui, trebuie sa aiba dea face cu activitatea ta zilnica, asta inseamna ca 95% din angajati sunt eliminati automat
- nivel ridicat de stres

Bacau

30.03.2017 - Angajat Full time Util (16)

Pro
Beneficiile si formarile.

Locuri de munca Accenture Romania Salesforce Consultant
Accenture Romania
Locuri de munca Wipro Technologies ADAS/3D Mapping SW Engineer
Wipro Technologies
BUCURESTI, Timisoara
Locuri de munca HP Inc. Collections Analyst with German language (# 3016430)
HP Inc.
Locuri de munca HP Inc. Collections Analyst with French (#3021271)
HP Inc.
Locuri de munca Accenture Romania SAP Consultant - Functional
Accenture Romania
Echipa din Auchan Militari din perioada 2015
Store Manager
Firma serioasa, posibilitate de promovare, salar decent, mediu placut, superiori excelenti, ...
Se mai dau mici bonusuri.
970 lei
Manager magazin