Segula Technologies Romania

• Site: www.segula.ro

Evaluari companie Segula Technologies Romania

Despre Segula si Renault in mare

23.02.2018 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Lucrez de aproape trei ani la Segula,in afara de cele patru luni de formare si o luna de zile pauza din cauza unor micsorari bugetare de la renault,am lucrat la sediul renault din pipera.Mediul de lucru de la RTR este foarte ok,majoritatea suntem de aceeasi varsta,se glumeste foarte mult,liderii de echipa de la renault sunt chiar de treaba.Acum depinde si de noroc,am intalnit si oameni care se plangeau de sefi stresanti,dar de astia poti sa dai peste tot.Legat de viata la sediul segula,treaba sta in felul urmator:ai folie pe geam(iti ia cateva zile sa te obisnuiesti),nu ai voie cu telefonul,asta e cea mai naspa chestie iar toaletele sunt prea putine pentru numarul de angajati.Acum legat de salariu,eu am inceput cu 1600,dupa un an mi s-a facut 2300 iar dupa doi an 2800.Am avut colegii care au inceput cu 2000 dupa un an au avut 2700,dar ei au avut mereu o oferta de la alta firma si au negociat altfel.
Majoritatea dupa doi ani se duc in Anglia la jaguar,salariile acolo sunt in jur de 3000 de lire pe luna,bani in mana.
Partea naspa la segula chiar si renault este posibilitatea de avansare,am colegii care au cinci ani departament si au aceeasi functie,eu recomand sa stati maxim doi ani,oricum dupa doi ani nu prea mai aveti ce sa invatati.

Contra
Dupa parerea mea ar trebui scoasa folia de pe geamurile din zdr,nu-si are rostul.
La renault oamenii si pun poze facute la birou pe retele de socializare iar la sediul segula nu ai voie cu telefonul in buzunar,nu mi se pare ok...
As prefera sa existe o grila salariala fixa,cel cu care negociezi salariu,are doar un feedback,ce poate sa fie negativ(rar) sau pozitiv,el nu stie ce ai facut tu la renault sau cat ti-ai dat interesul,asa ca negociere se rezuma la cat de bine sti sa te vinzi.

Full time - Conceptor - Bucuresti

Salariu bun, mediu de lucru buni cu colegi tineri

12.12.2017 - Angajat Full time Util (5)

Pro
Salariu ok, colegi tineri, majoritatea proaspat-absolventi, compania este situata intr-o zona centrala

O companie unde poti creste ca proaspat inginer de conceptie.

09.11.2017 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Angajati tineri si prietenosi
HR prietenos
Pauza de masa inclusa

Segula este o firma de viitor, partenera Dacia, Renault, Peugeot si nu numai.

25.10.2017 - Angajat Full time Util (21)

Pro
- nu exista angajari pentru perioade determinate
- totul este legal, salariile sunt platite la timp, fara artificii, cat ai in acte atata primesti
- bonuri de masa
- formari gratuite in functie de proiectele pe care esti angajat
- personal ok
- management bun

Cauta angajati sa iasa la numar, (timplul trece, leafa merge)

17.08.2017 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Daca esti bun, poti avansa, insa DOAR CU FUNCTIA, salariul se mareste foarte putin (100-200 lei ) iar responsabilitatile se dubleaza.

AKKA Romserv
BUCURESTI, Job national
Assystem Romania
Salarii atractive, oameni ok
QA Engineer
Salariu peste medieBonus anual consitentProgram lejerAtmosfera relaxata
Asistent manager
-mediu de lucru prietenos, management intelegator si colegi relaxati;-se investeste in angajatii ...
Asistent manager
DBA