SMC Romania

• www.smcromania.ro

Evaluari companie SMC Romania

O companie cu mare notorietate si recunoastere internationala. Nu tinde sa aiba aceeasi cultura organizationala si in Romania

20.02.2019 - Full time Util (6)

Pro
Pentru mine avantajul de a lucra la SMC Romania, a fost dezvoltarea profesionala, pentru ca am avut ocazia de a livra training-uri angajatilor, distribuitorilor sau clientilor, desi eram proaspat absolvent de studii de licenta.
Putine companii ar fi fost dispuse sa imi ofere sansa respectiva.

La nevoie poti lipsi 1-2 ore (medic, masina la service etc.)

Ofera posibilitatea de a pleca cu o ora mai devreme (o zi/saptamana) pentru a ajunge la studiile de licenta/disertatie/doctorat.

Contra
Comparativ cu media pe piata:
Mediul de lucru este invechit, lipsit de culoare si energie pozitiva, pe scurt un vampir energetic (am avut norocul sa lucrez ceva timp si in deplasare nationala).

Nu exista zone de relaxare si networking. Nu ofera abonament la sala, activitati de grup (lunare/bilunare), abonament la biblioteca.

Nu ofera cursuri de dezvoltare personala DELOC.

Iarna se asteapta de la tine sa iesi sa cureti curtea de zapada cu lopata.

Program strict pentru personalul intern 8:00 - 16:30 (sa nu se intarzie, nu ai voie sa stai peste program).

Nu sunt deschisi la propuneri noi, in cazul meu, a fost necesar sa imi cumpar propriul presenter (laser + telecomanda PowerPoint), deoarece nu au vrut sa cheltuiasca 200 de lei (pentru ceva folositor tuturor).

Nu consider ca stiu eu mai bine, dar ar putea fi avantajoasa cunoasterea mai buna a angajatilor si atribuirea task-urilor si in functie de pasiuni si dorinte (astfel fiecare va incerca sa exceleze la fiecare pas).

Daca nu se pune accent si pe acest aspect s-ar putea sa existe probleme cu noii angajati. Mai ales cu cei din generatiile Millennials si Z.

Full time - Trainer Tehnic - Bucuresti

Lucrurile se misca anevoios, directiunea nu ofera prea multe resurse si lipsa feedback pentru munca efectuata

07.06.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
- Mediu de lucru foarte lejer, ajungi in unele zile sa stai degeaba

Hornbach Romania
Orlandos Import Export 2001