Angajator transparent

Softbinator Technologies

Evaluări companie Softbinator Technologies

Este mai mult decât o companie

18.03.2020 - Angajat - Full time

Pro
Softbinator este mai mult decât o companie obișnuită. Este un grup de oameni cu idealuri și principii comune. Cu toate că este nouă ca și entitate în această formă (Softbinator Technologies), oamenii din spate, mindset-ul, idealurile ... sunt de la început aceleași. Se spune des despre un loc de muncă faptul că devine o a doua familie, însă de cele mai multe ori lumea se referă doar la timpul alocat unui job. Însă aici, pe lângă timpul petrecut la birou, s-au creat și relații de prietenie foarte strânse, și-atunci sintagma de mai sus e cu atât mai mult adevărată. Unul din aspectele care fac din Softbinator o altfel de companie, îl reprezintă proiectele - cele mai multe dintre ele sunt realizate în pas cu ultimele tehnologii și sunt din domenii sau industrii cu un impact pozitiv asupra societății (educație, sănătate). Asta la rând are un impact mental pozitiv asupra întregului colectiv, deoarece este o motivație puternică pentru a lucra într-un mediu unde ai constant ce învăța și de la cine.

Contra
Există mai mult ca sigur și bube, că în defiinitiv suntem oameni toți. Ar fi absurd să crezi că nu există, însă ce-mi place e că mentalitatea aici este focusată pe a găsi soluții, nu pe a evidenția probleme. Poți spune că din exterior pare pe alocuri că există un pic de dezordine, însă e genul de dezordine dintr-un stup de albine (asta așa ca să nu pară că nu am zis un argument contra :P ). Reealitate e că-mi vine greu să spun punctual un lucru negativ, atâta timp cât nu prea sunt, sau dacă sunt, sunt banale.

Pentru conducere, nu am decât un "jos pălăria!", să nu renunțe niciodată la ce și-au propus, că fac bine ce fac.

Angajat - Full time - Constanta - Regional Director
Perioada de muncă: 3-4 ani.
Recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Un loc creativ

18.03.2020 - Angajat - Full time

Pro
Nu as putea incadra Softbinator ca fiind un loc de munca, mai mult ca un loc creativ in care ideile sunt transformate in realitate.
Un mare atuu pe care l-am observat este faptul ca se pune accentul pe ownership si anume, fiecare developer este incurajat sa ia initiativa in proiectele in care este implicat si sa fie cat mai independent, lucru care m-a ajutat sa ma dezvolt foarte mult in perioada petrecuta la Softbinator. Sunt anumite skill-uri pe care ti le poti dezvolta usor, mai ales cele de development, dar sunt si unele care sunt mai greu de dezvoltat si anume soft skills. Softbinator mi-a oferit posibilitatea de a ma dezvolta la ambele categorii.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Un Job in cadrul caruia am invatat foarte multe

17.03.2020 - Angajat - Full time

Pro
- Mediul de lucru este unul placut. Pentru a lucra in primul rand ai nevoie de un loc in care sa te poti concentra. Noul birou dispune de zone de lucru amenajate placut, cu lumina ambientala perfecta pentru vedere. Pe langa zona de lucru exista si zone de recreere cu jocuri precum Dart, Ping-Pong, etc.

- Acces la evenimente/conferinte/workshopuri de dezvoltare a cunostintelor. Daca doresti sa participi la un workshop de IT firma te va incuraja.

- Am lucrat cu tehnologii precum: React Native, ReactJS/Angular, .Net Core/.Net Framework, AWS, Azure, Devops. Proiectele au fost interesante din care mereu am avut posibilitatea de a invata ceva.

- Programul de lucru este unul flexibil. Daca ai cursuri la facultate este indicat sa mergi. Firma te sustine foarte mult in terminarea studiilor. M-am angajat din anul 2 iar colegii de la munca m-au ajutat daca am avut nevoie la proiectele/examenele de la facultate.

- Ai ocazia sa iti exprimi ideile in proiecte nu doar sa faci ceea ce doresc altii. Iti poti dezvolta astfel si Soft Skills.

- Colegii sunt foarte saritori, te ajuta cu orice problema. Conceptul de self-managed este sustinut astfel incat team-leaderi te ajuta atunci cand ai nevoie dar mai intai cu recomandari pentru a incerca singur sa rezolvi problema.

- Evenimentele sunt si ele la ordinea zilei, iesiri, mici petreceri dupa ora 6. La birou, dupa ceva timp o sa ti gasesti prieteni cu care te poti distra in timpul liber.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Un loc de munca perfect pentru a te dezvolta profesional

17.03.2020 - Angajat - Full time

Pro
O atmosfera foarte relaxata
Program flexibil
Locatie foarte centrala (3 minute de metrou)
Proiecte multe si diversificate.
Posibilitatea de a invata zilnic lucruri noi
Zona de relaxare foarte diversificata (biliard, air hockey, darts, ping-pong)

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Un job la care merg cu sufletul deschis :)

16.03.2020 - Angajat - Full time

Pro
Biroul arata super modern, este amplasat intre Romana si Universitate si iti ofera oportunitatea de a lucra confortabil.
Colegii sunt minunati (cand ajung trist la birou, ma inveselesc in 10 minute)
Atmosfera din birou este super degajata si prietenoasa.
Programul este flexibil!
CEO-ul este foarte aproape de oameni si comunica foarte mult cu noi. Pe langa asta, este un om pozitiv, care stie sa te motiveze si de la care ai super multe lucruri de invatat.
Proiectele sunt super interesante si se lucreaza cu tehnologii noi.
Conteaza foarte mult sa lucrezi intr-un mediu in care esti lasat sa iti folosesti creativitatea, esti inteles, te poti exprima liber, iar opinia iti este ascultata. Recomand Softbinator pentru toate aceste lucruri <3

Conectează-te cu Softbinator Technologies prin rețele sociale
Beneficii companie
Galerie foto
Noutăți Softbinator Technologies
Softbinator Technologies, companie de product development, specializată în designul, dezvoltarea și lansarea pe piață de produse ...
Bittnet, un grup de companii cu activităţi de training şi integrare soluţii de IT, a finalizat discuţiile privind achiziţia unui ...
Andrei Pitiș, fondator al Vector Watch, business vândut americanilor de la Fitbit cu 15 milioane de dolari și care și-a ...