Softnews Net SRL

Compensatii si beneficii
Balanta serviciu/viata pers
Management
Cultura si valori

Nu recomand, mai ales pentru incepatori

06.06.2017 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Salariile platite la timp
Daca sunt erori salariale se remediaza ASAP si sunt foarte corecti din punctul asta de vedere
Conditiile sunt foarte bune, ti se ofera ce ai nevoie sa performezi, au bucatarie, esti destul de liber in ceea ce faci, poti sa stai toata ziua pe Facebook atata timp cat iti faci norma de stiri

Contra
Ai norma de stiri, ceea ce devine apasator si dauneaza grav calitatii celor scrise
Echilibrul viata-munca nu e ok. Muncesti si in weekend sau daca vrei sa ai zilele din weekend libere, poti sa scrii mai mult din timpul saptamanii si sa programezi stirile
Trebuie sa iti programezi concediul pe tot anul de la inceput (Ianuarie). Prin concediu ma refer la mai mult de 2 zile. Liberele tale trebuie sa nu se suprapuna cu cele ale colegilor, e destul de complicat.
De sarbatori se munceste de cele mai multe ori, exceptie facand doar 'cei mai iubiti dintre angajati', adica cei care pupa unde trebuie conducerea
Tot timpul stai cu sabia ridicata deasupra capului. Unul dintre patroni gaseste o placere morbida in a crea o atmosfera incordata la birou. Tot el incurajeaza sifonarile intre colegi si se creeaza astfel o atmosfera de neincredere.
Tot acelasi patron concediaza oamenii vechi, care si-au facut treaba corect de-a lungul a multi ani, atunci cand pur si simplu se plictiseste de ei. Si o face folosind un limbaj deosebit de vulgar.
Cand gresesti nu te ajuta nimeni, nu te apara nimeni, nu esti sustinut.
Cei direct superiori tie (redactorii sefi) sunt ok dar problema este interactiunea cu managerii parteneri si directorul companiei. Ca sa va faceti o impresie cum functioneaza compania, trebuie sa stiti ca directorul este cumnatul patronului. Cam asta e nivelul managementului de acolo.
Tot timpul esti cu ochii pe cati oameni iti citesc stirile, pentru a putea anticipa cat de cat cand vei fi concediat. Asta daca nu pupi unde trebuie.

Nu ai cum sa dai sfaturi conducerii pentru ca nu vor fi ascultate. Multi oameni le-au sugerat multe lucruri dar nimic nu se implementeaza.

Alte informatii valabile la data completarii acestei evaluari
Fost angajat Full time pe functia de Redactor in Bucuresti anul 2016
Perioada de munca este de 3 - 4 ani.

Oportunitati cariera
Compensatii si beneficii
Balanta serviciu/viata pers
Management
Cultura si valori

Windows Tester<br>Am lucrat la aceasta firma pentru o perioada foarte scurta. M-am bucurat foarte cand am fost angajat (din cauza popularitatii forumului), am plecat, fortat, foarte curand, ramanand cu o impresie proasta. Training facut superficial, apoi norma de lucru imposibil de atins, ore suplimentare - o groaza, program de luni pana sambata.

07.11.2014 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Sediul arata bine si scaunele de calitate.

Locuri de munca DCS Plus Business Development Manager (Tourism)
dcs plus
Part time / > 5 ani experienta
Last update: 26.06.2017
Locuri de munca Exe Software Junior .NET Developer
EXE Software
Last update: 03.07.2017
Locuri de munca TELUS International Europe Training Specialist with English (Gaming support team)
TELUS International Europe
Last update: 03.07.2017
Locuri de munca Catalyst Solutions Junior Sales Assistant
Catalyst Solutions
Last update: 23.06.2017
Locuri de munca Lidl Romania Vanzator Roman Str. Sucedava (f/m)
LIDL Romania
  • Concediu de maternitate & paternitate
  • Teambuildinguri / evenimente de relaxare oferite de catre companie
27.07.2017
27.07.2017
Buna ziua! Ce salarii sunt la Aerotec, in productie, logistica? Am auzit foarte multe cunostinte spunand ca: este foarte lejer dpdv al ...
Pokke 26.07.2017
Support Technician
Data Scientist
Business Operations ...
operational
Call Center Representative
Business analyst
Opriți-vă un pic din ceea ce faceți și puneți-vă următoarele întrebări: dacă v-ați compara viața profesională de până acum ...