Sportisimo

Evaluari companie Sportisimo

O cloacă decenta

01.04.2020 - Angajat in prezent - Full time Util (0)

Pro
- salariu la timp;
- tichete de masă;
- marfă foarte drăguță, bună la preț și diversificată;
- cunoștințe interesante despre echipamentele sportive;

Contra
- nu ai timp să respiri, dacă ești genul implicat cu atât mai rău, în sensul că ajungi să faci și 20 km pe zi;
- se formează bisericuțe, în mod inevitabil și asta duce la încăierări, ipocrizii, chestii de genul ăsta;
- te plafonezi în activitatea ta fără să mai ai ceva de învățat, poate chiar ajungi să-ți regreți locul de muncă mai prost plătit pe care l-ai avut înainte;
- ești supravegheat constant prin intermediul camerelor astfel ajungi să te simți ca un prizonier (tot timpul urmărit);
- stai numai în picioare, dar ajungi să te odihnești;
- dacă ai colegi, lipsiti de implicare, toată munca si implicarea ta, nu face cât o pară degerata;

- deschideți magazinele unde are loc adevărata vânzare, nu unde credeți voi că ar trebui să meargă (intre nu știu ce localitate și nu știu ce punct turistic, astfel așezând magazinul între un câmp și un oraș mort, dar în apropierea Abu Dhabiului, la 40 de km); dacă ar fi după mine, acolo unde e hervis, intersport, sau orice vinde sport, acolo aș deschide;
- un pic de respect la angajați nu ar strica, unii trag din toată inima, însă cu atatea camere în jur, nu prea se observă, sau din contră, se înțelege total pe dos;
- compania tinde să pună în poziții favorabile, persoane nepregătite, recomand că pe viitor sa se puna accent pe un interviu mai strașnic format din mai multe etape, va asigur ca și casierii sunt mai mult decât vânzători în Sportisimo, ei sunt combustibilul magazinului, așa că orice angajat trebuie selectat cu atenție.

Full time - Asistent manager - Mioveni

Un loc de munca unde nu trebuie sa amani dimineata alarma de 10 ori

18.10.2019 - Fost angajat - Full time Util (0)

Pro
- daca esti o persoana independenta este super, ti se spune ce atributii ai si apoi treci la treaba, fara sa te cicaleasca cineva, faci ce ai de facut si rezultatul vorbeste de la sine
- salariul relativ bunicel, se poate negocia la interviu
- mediu tineresc
- loc de munca stabil, nu este un flux mare de angajati

O continua dezvoltare

26.08.2019 - Angajat in prezent - Full time Util (0)

Pro
Mediu tânăr, program flexibil, respecta contractul.

Locul ideal pentru persoanele plafonate

30.05.2019 - Fost angajat - Full time Util (1)

Pro
Nu exista niciun criteriu obiectiv de selectie, deci practic poate aplica oricine indiferent de varsta,studii,sex, experienta etc. Interviurile consta doar intr-o discutie cu un director de magazin si cam atat , de genul : Vrei sa lucrezi ? Da ! Ok, cat de repede imi poti aduce actele de angajare ? ..
- Se lucreaza in ture de 12 ore , asadar in saptamana para sunt 3 zile libere iar in cea impara 4 zile

Oferte care ti s-ar potrivi

Asistent manager.

27.05.2019 - Angajat in prezent - Full time Util (0)

Pro
Companie serioasa,un colectiv foarte ok.

Adecco Romania
Salt & Pepper