StarTech Team

• www.starteam.ro

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie StarTech Team

Class It
Companie buna pentru marketing, dar nu de IT

12.09.2018 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
Sa inveti de ce fel de angajator sa te feresti pe viitor - Nu recomand nimanui

Contra
Oamenii nu sunt apreciati, salariile din companie, peste 80% sunt de tip colaborator - PFA cu obligatii de salariat, program de lucru si prezenta 9x5, in pofida contractului care prevede doar partea legala a lucrurilor si asa sub nivelul pietei, alte firme care platesc pe contract de angajare, venitul integral. Managementul este neserios si facut din oameni carora onestitatea le lipseste din prima zi cand interactionezi cu ei, pana la ultima cand se "razbuna" intentionat pe tine pentru ca vrei sa pleci din firma.

Salariul de start 400 euro pe contract sau 500 pe pfa e parca pentru vanzatori la butic, nu in IT in 2018. Ati crescut valorile abonamentelor la clienti chiar si cu +120%, iar salariul angajitilor, e de tip pfa/drepturi de autor si la nivelul de 400 euro? Atat ia probabil un paznic, daca nu cumva si portarul de la cladire are un salariu mai mare, dar tot pe cartea de munca, legal. Nu ai niciun beneficiu, asigurare medicala, bonuri de masa, protectie daca ai o problema medicala/concediu de natalitate, contributie la fondul de pensii etc.

Fost angajat 2018 - Full time - Bucuresti - Systems Administrator
Perioada de muncă: 1-2 ani.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Loc bun pentru început de cariera

07.09.2018 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
-echipa tânără
-proiectul startech academy
-posibilitatea de obținere a unei certificari

Class It
Mult de facut intr-un mod neorganizat

22.08.2018 - Fost angajat 2013 - Full time

Pro
E locul potrivit daca vrei sa inveti de ce sa te feresti in viitor in materie de companii

Ok pentru incepatori

03.08.2018 - Fost angajat 2009 - Full time

Pro
Experiența buna pentru CV

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Adecco Romania

Full time

Brasov

Adecco Romania

Full time

Oradea

Class It
O companie care s-a gandit ca poate lua painea de la gura SysAdminilor. O firma medie nu isi plateste un SyS Admin OK fara 1000 de euro/luna ! Ei

20.06.2018 - Fost angajat 2017 - Full time

Pro
Daca esti la inceput si ai 20 de ani, e buna.
Inveti sa lucrezi cu oameni. Intalnesti toate specimenele posibile.
Vei stii pe viitor de cine sa te feresti si in cine poti avea incredere.