• Site: www.stefanini.com

Evaluari companie Stefanini Romania

Colegi super salariu mediu management infect

07.12.2018 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Colegii sunt super ok.

Contra
Management jale. Punpincurism și oameni falsi.

Să își dă demisia

Full time - Technical Support - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Marti, 11 Dec 2018
Bună, îți mulțumim pentru review-ul lăsat. Ne bucură faptul că ai recomanda Stefanini cunoscuților și că ai un feedback pozitiv față de colectiv, întrucât mediul de lucru și atmosfera de la birou sunt foarte importante pentru noi. Apreciem că ne-ai prezentat și părțile mai puțin pozitive și te asigurăm că facem tot posibilul să îmbunătățim aspectele semnalate.

Experienta mea nu e experienta ta

04.12.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Este o companie destul de mare, cu multe echipe.
Eu am nimerit intr-un proiect destul de relaxat, dar am auzit si alte opinii.
In afara de folosirea biroului, nu am multe tangente cu Stefanini, ci lucrez direct cu clientul.
Daca primesti aprobarea de la client, poti sa lucrezi de acasa sau din varful muntelui si cu orar oricat de flexibil (doar sa fie 40 de ore pe saptamana)

Marti, 11 Dec 2018
Bună, îți mulțumim că ne-ai lăsat acest feedback. Ne bucură că ai recomanda firma noastră cunoscuților și că apreciezi anumite aspecte ale experienței din cadrul Stefanini. Într-adevăr, activând în principal în domeniul de IT Outsourcing, proiectele și clienții diferă, fiecare oferind diferite posibilități de program, activități ș.a., existând astfel flexibilitate. Apreciem că ne semnalezi și aspectele mai puțin plăcute, luăm mereu în considerare feedback-ul primit pentru că încercăm permanent să îmbunătățim experiența de muncă a colegilor noștri. În plus, încercăm să rezolvăm situațiile problematice la timp, astfel că te îndemnăm să ni le comunici direct, ca să putem lua apoi cele mai bune decizii, împreună.

Un career Start-Up bun

27.11.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Stefanini este o companie buna prin varietatea posturilor disponibile pentru support. Incepand de la Helpdesk Technician A1 pana la specialisti Microsoft Office, Incident controller etc.

Marti, 11 Dec 2018
Bună, îți mulțumim pentru acest review. Ne bucură faptul că apreciezi varietatea de joburi de tip service desk pe care le oferim. Îți mulțumim că ne-ai semnalat și aspectele legate de procesele de recrutare. Vom investiga și noi ceea ce ne-ai descris dar, în același timp, ne dorim foarte mult să rezolvăm orice situații problematice la timp, astfel că te rugăm să ni le semnalezi și direct, pentru a putea decide cea mai bună cale de acțiune. Criteriile noastre de angajare și promovare sunt, în primul rând, performanța, abilitățile, și experiența fiecărui coleg, dar luăm în considerare, bineînțeles, și elemente precum capacitatea de lucru în echipă.

Recomand compania

21.11.2018 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Flexibilitate, pachet de bonusuri, colegi ok

Miercuri, 28 Nov 2018
Bună, îți mulțumim pentru acest review! Ne bucurăm că recomanzi compania noastră cunoscuților tăi și că ai fost mulțumit/ă de condițiile de lucru. Incercam, într-adevar, să fim cât mai flexibili și am extins acest concept și la nivelul bonusurilor, astfel că ne bucură mult opinia ta. Este adevărat, zona Pipera reprezintă o provocare pentru București, însă încercăm să îmbunătățim acest aspect în limita posibilităților noastre.

Nimic organizat

20.11.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Munca cât de cât in echipa

Miercuri, 28 Nov 2018
Bună și mulțumim că ne-ai lăsat acest feedback. Mediul de lucru și atmosfera de la birou sunt foarte importante pentru noi, așa că ne bucură perspectiva ta asupra acestui aspect. Pentru noi, oamenii sunt cea mai importantă resursă, de aceea investim în sesiuni de training care să ne dezvolte tuturor abilitățile, inclusiv pe cele de comunicare, însă considerăm că acesta este un proces continuu de învățare. De asemenea, ne dorim foarte mult să rezolvăm orice situații problematice la timp, astfel că te rugăm să ni le semnalezi și direct, pentru a putea lua cele mai bune decizii, împreună.
Locuri de munca GRS - Global Remote Services
GRS - Global Remote Services
Locuri de munca Teleperformance Romania
Teleperformance Romania
International payroll advisor
Munca in echipa este super, beneficii interesante.
Asistent vanzari
colegii, mediul de lucru
Atmosfera friendly, management OK - depinde de proiect, stabilitate a task-urilor.
Call Center Department
Inginer productie
Customer Service Advisor ...