Evaluari companie Stefanini Romania

Mediu de lucru bun pentru începători.

22.10.2018 - Angajat Full time Util (5)

Pro
Mediu de lucru bun pentru începători
Management înțelegător daca ești o persoană organizată și atentă la detalii cand iti faci task-urile.
Salarii destul de bune pentru cei care cunosc o a doua limba străină.

Contra
Focusul se face in principiu pe agentii de L1 (Helpdesk), în special pe cei ce cunosc o a doua limbă străină.
Cei care promovează ca Specialiști (QS, IC, KS, ForS, Trainer, etc) primesc mai rar mariri salariale si nu mai au bonus de limba, chiar daca au vizibilitate mai mare in fata clienților si responsabilități ce ajuta in facilitarea comunicarii cu aceștia.

Includeti si specialiștii in programele de retentie.
Fiți mai înțelegători atunci cand numărul de taskuri crește de mai multe ori într-un an. Fie oferiți ajutor aducand inca o resursa pe cont, fie prin mariri salariale sau programe de retenție.

Full time - Incident Controller - Bucuresti

Luni, 05 Nov 2018
Buna, iti multumim pentru aprecieri si pentru propunerile foarte la obiect. Intotdeauna este loc de imbunatatire, astfel incat ne ajuta foarte mult feedback-ul tau si vom tine cont de el pe viitor.

Ok doar pentru cei care vor sa intre in domeniu. Dupa ce ati acumulat experienta (8-12luni) este mai bine sa incepeti de jos in alta firma decat sa ramaneti pentru o "posibila"promovare

20.10.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Invatati cum sta treaba in o companie multinationala

Luni, 05 Nov 2018
Bună ziua, iti multumim pentru impartasirea opiniei. Asa cum probabil stii, noii colegi afla chiar de la angajare care poate fi parcursul lor profesional in companie si ne dorim intotdeauna sa ne motivam angajatii prin promovare in functie de obiectivele si abilitatile lor sau de experienta pe care au acumulat-o in timpul petrecut la noi. In acest sens, pe langa promovarea angajatilor, oferim permanent trainguri in scopul dezvoltarii lor profesionale. Ori de cate ori apar oportunitati in cadrul companiei, ne uitam foarte atent la parcursul si performanta profesionala a fiecarui coleg. Vom tine cont insa de feedback-ul tau in incercarea de a gestiona mai bine astfel de aspecte pe viitor.

Nu recomand nimanui aceasta companie

15.10.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Dezvoltarea abilitatilor de comunicare in limbi straine.

Luni, 05 Nov 2018
Bună ziua, multumim pentru parerea exprimata. Mediul de lucru si atmosfera de la birou sunt foarte importante pentru noi, incercam mereu sa integram cat mai bine noii colegi si sa cream un climat placut, in care se ofera cat mai mult feedback constructiv colegilor. Tocmai de aceea, ne pare rau ca impresia ramasa a fost ca nu au fost luate in considerare eforturile tale. Feedback-ul tau este foarte util pentru noi, ne ajuta sa stim concret problemele cu care s-au confruntat fostii nostri colegi, pentru a imbunatati aspectele semnalate pe viitor.

Happy new employee

05.10.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Mediu de lucru placut.
Pauze ne-cronometrate la minut.
Management super ok care te ajuta cu orice ai avea nevoie.
Colegi de la care poti invatat chestii noi tot timpul.
Organizare buna.
Posibilitatea de a avansa de doua ori pe an.

Good management

04.10.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Good management

Conecteaza-te cu Stefanini Romania prin retele sociale
Galerie foto
Noutati Stefanini Romania
Cum să construiești o echipă de succes? O dilemă comună în mediul de business. Olga Botușan, HR Director, Stefanini EMEA ne va ...
Stefanini is a company strongly involved in the business shared industry not only for creating the demand for workforce and hiring but also ...
În ultimii ani, odată cu înclinarea tot mai mare a balanței în favoarea candidaților pe piața muncii, cuvântul ...